TikTok uygulamasını indirenlerin sayısı 1 milyara dayandı

TikTok uygulamasını indirenlerin sayısı 1 milyara dayandı

Corona virüs salgınına karşı alınan önlemler çerçevesinde evde daha fazla vakit geçiren yetişkinler TikTok uygulamasını indirdi, uygulamayı indirenlerin sayısı bir milyara dayandı.

08 Nisan 2020, Çarşamba 17:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mobil uygulama analiz firması SensorTower’a göre, 60 saniyeyi aşmayan fakat çoğunlukla 15 saniye civarında videolar yüklenen TikTok uygulamasını mart ayında 65 milyon kişi indirdi. Ocak ayında 800 milyon kişinin indirdiği uygulama neredeyse 1 milyar kere telefonlara yüklemiş oldu. Uygulamanın sahibi Çin şirketi ByteDance ise bu tarz verileri açıklamıyor.

Uzmanlar, Çin şirketi ByteDance’in sahip olduğu TikTok’un corona virüs salgını sırasında niye büyüdüğünü, "İnsanların her gün diğer mecralardan duydukları olumsuz haberleri düşündüğümüzde, TikTok farklı bir şey ve bence insanların şu an buna ihtiyacı var” sözleriyle anlattı.

Şirketlere TikTok’ta nasıl davranmaları gerektiği konusunda danışmanlık hizmeti satan Pentos’un kurucusu Thibault Le Ouay ise, insanların uygulamaya ilgi duyması için arkada güzel bir zemin olmasına gerek olmadığını vurguladı.

Paris’te 6 ve 3 yaşlarındaki çocuklarıyla birlikte corona virüs nedeniyle evde kalan Cecile isimli bir kadın, bir arkadaşının video yollaması üzerine, uygulamayı hemen indirdiğini ve kendi görüntülerini yüklemeye başlattığını anlattı. Cecile, "Kendime dedim ki, yalnızca 15 dakikalığına da olsa çocuklarla birlikte eğlenceli vakit geçirebiliriz. ‘Haydi video çekiyoruz’ dediğimde hemen hazırlar, bu onları güldürüyor" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mili uydu "Rasat" 9 yaşına giriyor