Tinder'da nasıl eşleşilir? Tinder'da başarılı olma taktikleri

Tinder'da nasıl eşleşilir? Tinder'da ve diğer çöpçatanlık uygulamalarında ne kadar iyi bir profiliniz olursa o kadar başarılı olacağınız bir gerçek. Tinder'da mesaj nasıl atılır? İşte asıl soru. Çok iyi bir Tinder profiliniz var, bol bol eşleştiniz, peki ama Tinder'da mesajlaşma taktiklerine hakim misiniz? Örneğin Tinder'da ilk mesaj nasıl olmalı bunun üzerine düşündünüz mü? Tinder'da başarılı olma taktiklerine ihtiyacınız var bizce. Tinder'da işinize yarayacak ipuçlarını topladık.

20 Ağustos 2020, Perşembe 11:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Temelden başlıyoruz: Profil resmi nasıl olmalı?

Temelden başlıyoruz: Profil resmi nasıl olmalı?

Hoş bir profil gülümseme ile başlar. Fotoğraflarınızda gülümsemek, daha kolay algılanmanıza sebep olur. Profilinizin çekici olmasını istiyorsanız en güzel gülümsemenizi takının. Profil fotoğrafınız mutlaka giyinik olsun, diğer türlü karşı tarafa amacınızı yanlış aksettirebiirsiniz. En önemlisi, profil resminizde sadece kendiniz görünün. Aksi takdirde karşı tarafın 'acaba hangisi' diye kafasını karıştırırsınız.

 Instagram bağlantısı

Instagram bağlantısı

Instagram hesabınızı Tinder profilinize bağlayın. Potansiyel eşleşmeniz için kişiliğinize ve ilgi alanlarınıza daha derin bir bakış kazandırmak için harika bir yol.

 Grup fotoğrafları kullanın

Grup fotoğrafları kullanın

Grup fotoğrafları harika çünkü sosyal ve sağlam bir arkadaş grubuna sahip olduğunuzu gösterir. Ancak sınırı bilin, tüm fotoğraflarınız bu şekilde olamaz, çünkü karşı taraf sizi bulmakta zorlanabilir. Ve unutmayın ki; güneş gözlüklü fotoğraflar da bu kategoriye giriyor. Tinder için dokuz fotoğraf seçeneğiniz var. Dürüst olmak gerekirse, beşten fazlasını yüklemenizi önermeyiz. Grup fotoğraflar maksimum ikisini işgal etmelidir. Ve 4 kişiden fazla fotoğraf çekmemeye çalışın. Kim olduğunuz belli olmalı.


 Selfie'yi abartmayın

Selfie'yi abartmayın

Evet, selfieler eğlenceli. İşin o kısmında kimsenin bir itirazı yok. Ancak profilinizi çok fazla selfie ile doldurursanız, muhtemelen karşınızdakiler sizin hiç arkadaşınızın olmadığı gibi bir çıkarım yapacaklar. Profilinizde yalnızca bir tane selfie’ye yer vermen yeterli olacaktır.

 Eski fotoğraflarınızı koymayın

Eski fotoğraflarınızı koymayın

Daha önce de söylediğimiz gibi, kendinizi şu an olduğunuz gibi yansıtmalısınız! İki yıl önceki yılbaşı partisinde çektirdiğiniz fotoğrafınız çok güzel olabilir, ama o zamandan bu yana kilo almış/vermiş veya saç şeklinizi bile değiştirmiş olabilirsiniz. Bu yüzden daima yakın zamanda çektirdiğiniz ve şu andaki halinizi yansıtan bir fotoğrafınızı koyun!

 Uygulamaya mümkün olduğunca sık girin

Uygulamaya mümkün olduğunca sık girin

Mümkün olduğunca her gün uygulamaya girmeye çalışın, içeriden bilgi aldık: Daha çok aktif olan kullanıcılar %10 kadar daha fazla boost alıyormuş! Bu demek oluyor ki %10 daha fazla görünme, %10 daha fazla eşleşme!

 Hayatınızı yansıtın

Hayatınızı yansıtın

Profilinize ayna önünde cep telefonuyla poz verilmiş fotoğraflar koymaktan kaçının. Günümüzde hiç de azımsanmayacak bir kitle, bu tarz fotoğrafları sıradan buluyor ve fotoğraf sahibiyle iletişime geçmeyebiliyor. Özensiz ya da sevimli halleriniz, sizi tanıyanlarda bir sempati duygusu yaratıyor olabilir; ama bu sizi hiç tanımayan kişiler için pek de geçerli olmayacaktır.

  Hedefe odaklı olmayın, yolda olmanın tadını çıkarın

Hedefe odaklı olmayın, yolda olmanın tadını çıkarın

Kendinizi öven, aşırıya kaçan cümleler kurmamaya özen gösterin. Tam tersine doğal ve samimi birkaç cümle, sizinle ilgili olumlu izlenimler yaratacaktır. Sadece boy-kilo-arayış gibi sizi basit gösterecek gereksiz detaylarla profilinizi söndürmeyin. Aslında işin sırrı fotoğraflarınızla profil bölümünüzün birbirini tamamlayıcı ve iyi ifade edilmiş olmasında gizli. Bunu yaparken kendinizi olduğunuzdan farklı biri gibi göstermeye çalışmayın. Unutmayın ki eşleşmelerle başlayan sohbetlerin nihai hedefi tanışmak ve tanıştığınızda kim olduğunuzu saklama şansınız olmayacak. Hayat tarzınızla uyumlu bir profil, sizi tanışmaktan keyif alacağınız kişilere götürecek.

 İlk mesajı atmadan önce profil hatmedin

İlk mesajı atmadan önce profil hatmedin

Normal bir insan gibi bir konuşma başlatın. Fotoğraflarına ve biolarına bak ve sormaya değer bir şey bulun. Profil resminde tatil yapıyorlarsa nereye gittiklerini ve neler yaptığını öğrenin. İlginç hobi mi? Aynı okul? Nerede çalışıyorlar? Sadece eşleştirdiğiniz kişi hakkında neler yapabileceğinizi öğrenin. Bu kadar basit. Kendinizi bu konuya yormayın: Yaptığınız çok büyük bir anlaşma değil. Eğer işler iyi giderse, sadece bir kaç soru sormalısınız, bunlardan biri de bir araya gelmekle ilgili olabilir.

  Eski sevgiliden bahsetmeyin

Eski sevgiliden bahsetmeyin

Kimse, kimsenin eski sevgilisini dinlemek için Tinder'a girmez. Yakın arkadaşlarınız bile eski sevgilinizi dinlemekten bıkmışken, flört ettiğiniz bir insanın eski sevgilinizi ilgi çekici bulacağını mı zannediyorsunuz?


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Ailem sevgilimi istemiyor, ne yapmalıyım?'