TIR şoförünü görenler hemen polisi aradı! Gerçek sonra ortaya çıktı

Konya'da yol ortasında uyuyakalan ve güçlükle uyandırılan alkollü TIR sürücüsünün ehliyetine 2 yıl süreyle el konuldu ve 2 bin 507 lira ceza kesildi

18 Ağustos 2017, Cuma 12:54
A A
TIR şoförünü görenler hemen polisi aradı! Gerçek sonra ortaya çıktı
TIR, merkez Karatay ilçesi Piri Esat Caddesi'nde yol ortasında çalışır vaziyette durdu.

Sürücü Serdar Savaş'ın, direksiyon başında uyuduğunu gören vatandaşlar polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, TIR'ın motorunu durdurup anahtarı aldı ve Savaş'ı uyandırmak için çaba harcadı. 


ÇALIŞMAYAN TIR'I SÜRMEYE ÇALIŞTI


Bir süre sonra uyanan sürücü, çalışmayan TIR'ı sürmeye çalıştı. Polisin ısrarına rağmen sürücü koltuğundan inmeyen Serdar Savaş, çevredekilerin yardımıyla yan koltuğa alındı ve araç yoldan kaldırıldı. 

GÜÇLÜKLE AYAKTA DURABİLDİ


Karatay Belediyesi Otobüs terminaline götürülen TIR'dan indiğinde güçlükle ayakta durabilen Serdar Savaş, polisin ısrarına rağmen sürücü belgesi ve kimliğini vermedi. Bir süre sonra ikna olup ehliyetini polise teslim eden Savaş, bu kez alkolmetreye üflememekte ısrar etti.

"İSTERSEN 50 YIL EL KOY"


Polisin, alkolünün ölçülememesi durumunda ehliyetine 6 ay yerine 2 yıl el konulacağı yönündeki uyarıları üzerine, "5 yıl, 10 yıl, istersen 50 yıl el koy" diye karşılık verdi. Bunun üzerine Savaş'a 2 bin 507 lira para cezası yazıldı ve ehliyetine 2 yıl süreyle el konuldu. Trafikten men edilen tır ise polis ekiplerince otoparka götürüldü. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bariyerler minibüse ok gibi saplandı!