Tırnaklarınızı "detoks" ile güzelleştirin

Tırnak bakımı için neler yapıyorsunuz? Her zaman güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli...

30 Kasım 2018, Cuma 13:49
A A
Tırnaklarınızı 'detoks' ile güzelleştirin

Bakımlı tırnakların bizleri daha canlı kıldığını söylemek bizler için yalan olmayacaktır. Tırnak detoksu, tırnağın sadece dış görünüşü değil, aynı zamanda uygulanış şekliyle de daha sağlıklı ve güçlü tırnak yapısına katkıda bulunur.

Tırnaklarınızı 'detoks' ile güzelleştirin

Tırnak Detoksu Nasıl Yapılır?

  • İlk adımda eğer tırnaklarımıza oje süreceksek ojeyi sürmeden önce tırnaklarımıza koruyucu kullanalım, hem ojenin daha uzun kalmasını hem de direkt tırnağımızın ojedeki kimyasallarla temasını engelleriz.
  • İkinci adımda ise tırnaklarımızın hava alması için oje kullanımını minimal düzeye indirebiliriz.
  • Üçüncü adımda, tırnaklarımızın kırılmaları, tırnaklarda çıkan beyaz lekeler ve zedelenen tırnaklar için bu detoks uygulamasını her gün iki defa kullanabiliriz.

Tırnaklarınızı 'detoks' ile güzelleştirin

Tırnak Detoksu İçin Evde Pratik Kür Tarifi

MALZEMELER

  • Zeytinyağı
  • Limon
  • Ilık su

Tırnaklarınızı 'detoks' ile güzelleştirin

Evde kullanmadığımız bir kâsenin içine yukarıda saydığımız malzemeleri koyuyoruz, yaptığımız bu karışımın içinde yaklaşık 10-15 dakika kadar tırnaklarımızı bekletiyoruz. Çıkardığımızda zeytinyağının vermiş olduğu yumuşaklığın ve nemin etkisini hemen hissedebilirsiniz. Limon ise içerisinde barındırdığı C vitamini ile tırnağımızın dayanıklılığını arttıracaktır.

Tırnaklarınızı 'detoks' ile güzelleştirin

Belirli aralıklarla yaptığımızda tırnaklarımızdaki değişimi fark etmememiz mümkün değildir. Bu ucuz ve pratik yöntemle tırnaklarınız sağlıkla uzasın ve hep çok güzel görünsün!

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.