Tırnaklarınızı sarımsakla güzelleştirin

Sarımsak sadece sağlık için değil güzellik için de çok faydalı bir besin. Kırılan, cansız tırnakların bakımı için de sarımsaklı tariflerden faydalanabilirsiniz. İşte o pratik bakım tarifleri...

11 Nisan 2019, Perşembe 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
SARIMSAKLI SU TARİFİ

SARIMSAKLI SU TARİFİ

Malzeme olarak; su, 2 diş sarımsak ve kap gereklidir. Evde manikür seansınızı yaparken tırnaklarınızı bir miktar sarımsak ile beslemekle başlayın. Kabuğu varsa sarımsağın kabuğunu soyduktan sonra iki diş sarımsağı kesin ve bir kase suya koyun. 15 veya 20 dakika bekletin. Sarımsağı sudan çıkarın ve 15 dakika ellerinizi suyun içinde bekletin. Sarımsağı sudan çıkarmanızın nedeni de ellerinizin fazla kokmamasını sağlamaktır. Ellerinizi yıkayarak manikürünüze normal şekilde devam edebilirsiniz, sarımsak bu 15 dakika içerisinde görevini gerçekleştirmiş olacaktır.

ZEYTİNYAĞI VE SARIMSAK KARIŞIMI

ZEYTİNYAĞI VE SARIMSAK KARIŞIMI

Bu karışımı hazırlamak için gerekli olan malzemeler; 1 diş sarımsak, havan oje çıkarıcı veya aseton, boş bir oje şişesi.


Boş oje şişesini alarak içinde kalan ojenin tamamını aseton ile çıkarın.


Sarımsağı soyun ve havanda ezin. Temiz şişenin içine ezilmiş sarımsak ve zeytinyağını ekleyin. Direkt olarak tırnaklarınıza uygulayın. 15 dakika bekletin ve çıkarın.

Bu tarifin içindeki her iki malzemenin de belirli faydaları vardır: Sarımsak tırnak sertleştirmek için kullanılır, zeytinyağı ise onları nemlendirmek için. Eğer tercih ederseniz bu yağı badem yağı ile değiştirin çünkü sarımsağın kokusunu yok edecek daha güçlü bir kokuya sahiptir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kışın cildi koruyan 10 besin