Titus Tüneli yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan Titus Tüneli, yerli ve yabancı turistlerin, doğa tutkunlarının ve gezginlerin akınına uğruyor

08 Mayıs 2019, Çarşamba 18:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Romalılar döneminde, kenti sel sularından korumak için bir esire yaptırılan Titus Tüneli, bitişiğindeki Beşikli Mağarası ve Hz. Hızır Türbesi ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği mekanların en başında yer alıyor. 

Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü de (PRODOSS), doğa, tarih ve kültür gezisi kapsamında bölgeye adeta çıkarma yaptı. 

Geziye katılan Adanalılar, ilginç hikayesi ve muazzam mimari yapısıyla bin 380 metrelik Titus Tünelinde tarihe yolculuk yaptı. 

Kulüp üyeleri, tünel yakınlarında bulunan 12 mezarlı Beşikli Mağarası ve 14 kilometreyi bulan uzunluğu ile dünyanın en uzun sahili olarak adından söz ettiren Çevlik Sahili içinde yer alan ve Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen Hz. Hızır Türbesi’ni de ziyaret etti. 

Adanalıların Hatay çıkarması, Türkiye’nin en büyük müzesi konumunda olan Hatay Arkeoloji Müzesi ve Apollon ile Daphn (Defne) hikayesinin geçtiği Harbiye gezisinin ardından sona erdi.

DHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin'in 1.600 beygir gücünde tamamen elektrikli hiper otomobili: Arcfox GT