Toksik bir ilişki nasıl düzeltilir?

Toksik ilişki kişinin kendini mutsuz ve yetersiz hissettiği her ilişki içinde kullanılabilen bir terim. Toksik ilişkiyi düzeltmek için herhangi bir ilaç yok. Bunu düzeltmenin yolu sadece kafanızdaki belli düşünceleri oturtmaktır. Toksik bir ilişkiniz varsa ve bunu düzeltmek istiyorsanız vermiş olduğumuz önerilere göz atabilirsiniz.

21 Şubat 2021, Pazar 12:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TOKSİK İLİŞKİ NEDİR?

TOKSİK İLİŞKİ NEDİR?

Öncelikle toksik ilişkinin nasıl bir şey olduğunu bilmeyenler için konuya açıklık getirelim. Kişi aşık olduğunda karşısındaki kişinin hatalarını ve yanlışlarını görmez. Zaman geçtikçe bu sorunlar fark edilse ve tartışmalar ortaya çıksa bile kişi kavgaların aşkı körüklediğini düşünür ve ilişki çıkmaz bir hal alır. Kısacası bir ilişkide mutsuz ve her zaman yetersiz hissediyorsanız kesin olarak devam ettirdiğiniz ilişki toksik ilişki sınıfına girmektedir.

TOKSİK İLİŞKİYİ NASIL DÜZELTEBİLİRİM?

TOKSİK İLİŞKİYİ NASIL DÜZELTEBİLİRİM?

Toksik bir ilişkiyi düzeltmek ilişkinizin toksiklik seviyesine bağlıdır. Aranızdaki aşk hala devam ediyorsa bu konuda şansınız her zaman daha fazla olacaktır. aşk zor bir iştir. Çoğu zaman sağlıklı bir ilişki yürütmek özen, farkındalık, bağlılık ve sabır gerektirmektedir.

Romantik bir ilişkiniz vardı ve birden bire toksik bir ilişki haline geldi. Bunu gerçekleştirmek üzere harekete geçmeniz bile toksik ilişkinizi kolay bir şekilde düzelteceğinize işaret eder.

HAREKETE GEÇİN

HAREKETE GEÇİN

İlişkinize mola vermeyi deneyin. Sadece size zaman vermesi gerektiğini ve ayrılmak istemediğiniz için bunu yaptığınızı ona belirtin. Eğer evliyseniz bu durum biraz zor olabilir. Böyle bir durumda anne ve babanızın yanında veya arkadaşınızda bir süre konaklayabilirsiniz.

Temasa geçmemek sizin ve eşinizin kendinize zaman ayırmanızı sağlar. Bu, eşinizin size daha fazla değer vermesini sağlayacak bir strateji veya şema değildir. İlişkinizi sıfırlamanın en basit yolu budur. 

AŞKA ODAKLANIN

AŞKA ODAKLANIN

Kötü sorunlara odaklanmak yerine, eşinize neden aşık olduğunuzu ve onları ne kadar sevdiğinizi kendinize hatırlatmaya çalışın. Bir not defteri çıkarın ve erkek arkadaşınızı veya kız arkadaşınızı sevmenizin tüm nedenlerini not alın . Kendinizi, neden internette toksik bir ilişkinin nasıl düzeltileceğini aradığınızı sorun. Cevap basit, hala onları seviyorsunuz. Odağınızı iyi duygulara ve sizin için ne kadar önemli olduklarına kaydırın.

HATALI OLDUĞUNUZU KABUL EDİN

HATALI OLDUĞUNUZU KABUL EDİN

İlişkinizi toksik bölgelere götüren hatalarınızı anlayın, tanımlayın ve kabul edin. İşleri hangi durum tersine çevirmiş olursa olsun, hem eşiniz hem de sizin aynı derecede hatalı olduğunu kabul edin. Kendi hatalarınızı kabul ederek, sorunların en az yarısını çözebileceksiniz. Kendinizi düzeltmek, eşinizin sorunlarını düzeltmekten daha kolaydır. Öyleyse, tüm bu dramadaki rolünüzü tanımlayarak başlayın ve işleri iyileştirmek için kendinizi iyileştirin.


KONUŞUN

KONUŞUN

Sizin için önemli olan şeyler hakkında konuşun, sizi inciten şeyler hakkında konuşun, onlar hakkında sevdiğiniz şeyleri takdir edin, hayat hakkında konuşun, aşk hakkında konuşun, duygular, tutkular veya aklınıza ne gelirse…

SABIRLI OLUN

Yıllar olmasa da, sevgi dolu ilişkinizi sağlıksız, toksik bir ilişkiye dönüştürmek birkaç ayınızı alabilir. Bu yüzden işlemi tersine çevirmek zaman alacak. Kötü alışkanlıkları değiştirmek zaman alır. Ve toksik ilişkinizi tersine çevirmek ve işleri daha iyi hale getirmek zaman alacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadınların merak ettiği bir erkek olmanın 10 yolu