Tom Ford'un favori 6 filmi

Tom Ford, hem moda dünyasının hem de sinema sektörünün göz bebeği. Modaseverlerin beyaz perdede görmekten mutluluk duyduğu -nispeten- çiçeği burnunda yönetmen, A Single Man filmiyle sinemaya adım atmıştı. Daha sonra ise bu filmden yedi yıl sonra çektiği Noctural Animals, Ford'dan beklentileri yükseltmişti. Tom Ford, Aframe isimli internet sitesi için en sevdiği 6 film listeledi. İşte Tom Ford'un favori 6 filmi!

13 Ağustos 2020, Perşembe 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Sabotage – Alfred Hitchcock

Sabotage – Alfred Hitchcock

Londra’daki bir sabotaj çetesinin üyesi olan sinema sahibi Verloc, eşi Sylvya ve onun erkek kardeşi Stevie ile birlikte yaşar. Verloc’un onlardan sakladığı sırlar hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Gizli bir dedektif Verloc’u araştırmak için sinemasının yakınlarında bir dükkânda çalışan olarak işe girer, böylece Verloc’a yakın olacaktır. Sabotaj çetesinin başı ise, Verloc’u metroya bir bomba koyması için görevlendirir. Verloc, Stevie’i bir çanta ile metroya gönderir. Dedektif ifşa olduğunda komplo çözülmeye başlar.

The Women – George Cukor

The Women – George Cukor

Mary, babasıyla birlikte çalıştığı işinden olmuştur. Devamlı müşterisi olduğu güzellik salonunda, manikürcü kız Tanya ile yaptığı dedikodu sonucu kocasının kendisini zengin erkek avcısı tezgahtar kız Crystall Allen'la aldattığını öğrenir. Bu beklenmedik gelişmeye isyan edip annesi ve kızıyla bir tatile çıkar. Mary'nin en yakın arkadaşı Sylvie Fowler, bir kadın magazin dergisinin genel yayın yönetmenidir. Fakat mutlu, başarılı bir hayat süren Sylvie'nin kaderi Mary'ye benzeme riski taşır, onun da işi tehlikededir. Önceleri Tanya'dan Mary'nin aldatıldığını ilk öğrenen olarak Mary'e söyleyip söylememe ikilemini yaşarken, kariyerini kurtarmak adına dedikodu yazarı Bailey Smith'e Mary'le ilgili malzeme verir. Bunları öğrenen Mary iyice bunalır ve kendini dinlemek için bir kadın kampına gider. Burada Kontes Miller ile tanışan Mary, artık hayattan ne istediğini bilen yetkin birine dönüşür. 

 2001: Uzay Macerası– Stanley Kubrick

2001: Uzay Macerası– Stanley Kubrick

2001: Uzay Macerası'nda bir grup primat ıssız bir yerde yemek için kavga etmektedirler. Kavgaları, aniden yanıbaşlarında beliren esrarengiz siyah bir taş sebebiyle bölünür. Aniden beliren bu taş, primatların ilk defa alet kullanmasını sağlayacak bir güce sahiptir. Ve böylece evrimin en önemli adımlarından biri olan akıl kullanımı başlamış, insanların şafağı gelmiştir. 2001’de, bir önceki sahneden 4 milyon yıl sonra, bir uzay gemisi aydan gelen esrarengiz sinyallerin ardında aynı siyah taşı keşfeder. Hem de ay yüzeyinde. Sinyaller Jupiter’e gitmektedir.


Son Gösteri– Peter Bogdanovich

Son Gösteri– Peter Bogdanovich

Bogdanovich başyapıtı ’The Last Picture Show’ (Son Gösteri), Teksas’ta küçük bir kasabada yaşayan gençlerin ’kendilerini bulma’ hikâyesi... Film, sekiz dalda Oscar’a aday olup, Johnson ve Leachman’a ödül getirmişti.

In the Mood for Love – Wong Kar-wai

In the Mood for Love – Wong Kar-wai

Aşk Zamanı, komşu olan evli bir kadın ile evli bir erkeğin arasında oluşan bağı konu ediyor. Hong Kong, 1960'lı yılların başlarını yaşamaktadır. Chau lokal bir gazetenin yazı işleri müdürüdür. Karısıyla birlikte büyük oranda Şangaylıların hayatlarını sürdürdükleri bir apartmana taşınırlar. Chau bir gün kapı komşusu Li-Chun ile karşılaşır. İkisi de eşlerinden bağımsız bir şekilde eşya taşımaktadırlar. Günden güne birbirleriyle yakınlaşmaya başlayan ikili bir süre sonra tuhaf bir gerçekle karşı karşıya kalacaktır. Bu da eşlerinin de birlikte oldukları gerçeğidir. Artık onların da kendilerini ve ilişkilerini yeniden gözden geçirebilecekleri bir ortam oluşmuştur.


 The 13th- Ava DuVernay

The 13th- Ava DuVernay

The 13th, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki cezaevi sistemine ve ülkenin ırksal eşitsizliğine odaklanıyor. Kitlesel suçluluk ve ABD’de hapishane nüfusunun giderek artmasına odaklanılan belgeselde, aktivistler, politikacılar, tarihçiler ve daha önce hapishanede bulunan kadınl ve erkeklerin konuşmalarının yer aldığı arşiv görüntüleri bulunuyor.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020’nin en çok kazanan 10 erkek oyuncusu