Tom Hanks, Forrest Gump'taki bazı sahneleri cebinden karşılamış

Dünyaca ünlü oyuncu Tom Hanks, 1994 yapımı Oscar ödüllü ikonik filmi Forrest Gump'taki bir sahnenin masraflarını kendisinin karşıladığını açıkladı. Hanks, "Rakam o dönemde hiç de ucuz değildi. Ama ben kabul ettim" dedi

25 Eylül 2020, Cuma 15:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Birlikte karşılamışlar

Birlikte karşılamışlar

Samimi açıklamalarda bulunan Hanks, Paramount'un, Forrest Gump filminde finansmanı reddetmesi üzerine birçok sahnenin çekim masraflarını yönetmen Robert Zemeckis ile birlikte karşıladığını ifade etti.

64 yaşındaki Tom Hanks, Gump karakterinin filmin ortasında Amerika'da koştuğu sahnenin Zemeckis için hayati önem taşıdığını ancak Paramount'un bu durumu masraflar nedeniyle kabul etmediğini dile getirdi.

Independent'ın haberine göre; Hanks, Zemeckis'in sahneyi finanse etmesi için onu ikna ettiği konuşmayı şu sözlerle anlattı:

Robert Zemeckis, çekimin X dolara mal olacacağını, bu miktarı aramızda ikiye bölüp, Paramount'a geri vereceğimizi söyledi. Rakam o dönemde hiç de ucuz değildi. Ben de kabul ettim. Şirkete parayı onlara vereceğimizi ama bize de kardan biraz daha pay vermeleri gerektiğini söyledik. Stüdyo bu teklifimizi muhteşem buldu ve kabul etti.


Akademi Ödüllerinde 13 dalda aday gösterilip altı ödülle törenden ayrılan film klasikler arasında yer almakta kalmadı aynı zamanda ABD’de 330.5 milyon dolar, dünya çapındaysa bir milyarın üzerinde gelir elde etti. Filmden 65 milyon dolar kazandığı belirtilen Hanks ise En İyi Erkek Oyuncu ödülünü de aldı. Yönetmen Zemeckis de En İyi Film ödülünü aldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlü müzisyenlerin hayatlarının anlatıldığı 10 biyografik film