Toprak'a 'Ya paramı, ya kızımı' davası

Halis Toprak'ın kayınpederi, nikahın iptali için Toprak'ı daha önce boşayan avukatla mahkemeye gidiyor

01 Kasım 2009, Pazar 16:04
A A

Antalya'da huzurevinde kalan 63 yaşındaki İsmet Tağızade, damadı 71 yaşındaki Halis Toprak'ın, emekli olabilmesi için 5 bin TL tutarındaki sigorta borcunu ödemek üzere söz verdiği halde bunu unuttuğunu öne sürerken 17 yaşındaki kızı Nazlıcan Tağızade ile evliliğinin iptali için İstanbul'daki avukatı Burhan Apaydın'ın dava açacağını söyledi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından mal varlığına el konulan işadamı Halis Toprak'ın Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde kalan kayınpederi İsmet Tağızade, damadı ünlü işadamı Halis Toprak'ın kendisini mağdur ettiğini öne sürdü. İsmet Tağızade, Halis Toprak'ın, kızı Nazlıcan Tağızade ile evlenmeden önce kendisine emekli olabilmesi için 5 bin lira tutan sigorta borcunu ödeme sözü verdiğini öne sürerek, “Sigorta borcumu Halis beye anlattım. Bana ‘Hallederiz kolay o iş' dedi. Bunu da herkes duydu. Ama o ‘kolay iş' bir türlü halledilmedi” diye konuştu.

'İLAÇ BİLE ALAMIYORUM'
İsmet Tağızade, çok zor durumda olduğunu anlatırken şöyle devam etti: “Şu an durumum o kadar kötü ki ilaçlarımı bile alamıyorum. Ayrı yaşadığım eşimin üzerine kayıtlı bir otomobil olduğu için yeşil kartım iptal oldu. Bana verilen sözler tutulmadığı için Toprak'ın kızımla yaptığı evliliğin iptali için dava açacağım. Dava, avukatım Burhan Apaydın tarafından İstanbul'da açılacak. Olaylardan dolayı o kadar kötü bir haldeyim ki ayakta bile durmakta zorluk çekiyorum.” Halis Toprak'ın kızına da faydası olmayacağını öne süren Tağızade, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Artık her şey beni boğuyor. Geçirdiğim ameliyat nedeniyle sağlık durumum iyice bozuldu. Bir de böyle olayların yaşanması beni iyice gerdi. Keşke verilen sözler tutulsaydı da bunları yaşamasaydık. Ama ben davamda kararlıyım. Bundan sonra da kimseyle görüşmek istemiyorum.” Huzurevi yetkilileri, İsmet Tağızade'nin çok zor günler geçirdiğini, sağlık karnesi olmadığı için ilaçlarını alamadığını, son dönemde hiç kimseyle konuşmaz olduğunu bahçeye çıkıp tek başına dolaştığını anlattı.

İsmet Tağızade'nin nikah iptali için dava açacağını söylediği avukat Burhan Apaydın, Halis Toprak'ın boşandığı eşi Ayşe Toprak'ın da avukatlığını üstlenmişti. Burhan Apaydın İstanbul'daki Sariyer 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Ayşe Toprak'a 5 bin TL'lik tazminat davası açarken 30 yıllık evlilikle 10 çocuklu bir yuvanın bozulması konusunda Yargıtay'ın ‘3 yıl fiili ayrılık durumunu' göz önünde tuttuğunu savunmuştu.

Halis Toprak'ın vesayet altına alınması için açılan davada da kızları Aynur, Şükran, Ayfer ve Mine Toprak ile Ayla Zengin Toprak, Aysel Duruk ve Sevgi Toprak Tunga’nın avukatlığını da yine Burhan Apaydın yapmıştı.

Salim UZUN/ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.