Topu aşkla oynayanların ülkesi: Futbol bizimle neden daha güzel?


Topu aşkla oynayanların ülkesi: Futbol bizimle neden daha güzel?

Futbolla nasıl tanışırız? Harika tesisler ya da halı sahalar içerisinde koşturarak, taktik ve tekniksel birikimle henüz küçük yaşlardan itibaren bu işi profesyonel olarak yapmaya başlayarak mı? Başkaları futbolu teknik ve taktikle tarif etmeye çalışsa da bizim gibi toplumlar için futbol kalple, aşkla oynanan bir oyunu tarif etmektedir. Dikkat! Bu içerik 12 Haziran tarihinde kaldığı yerden devam edecek olan Süper Lig üzerinden futbol sevgimizin ne boyutta olduğunu göstermek amacındadır. Öte yandan bu içerik henüz ilkokul sıralarındayken su şişesi kapağıyla, birleştirdiği kağıtları bantlayarak top oynayan insanların bu oyunu neden bu kadar özel kıldığını gösterme niyetindedir.

16 Haziran 2020, Salı 13:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Futbol bahane birliktelik şahane

Futbolun en güzel taraflarından biri elbette birlikte seyir zevkini daha da arttırması… Yakınlarımızla ya da sevdiklerimizle izlenen futbol maçlarının ayrı bir keyif verdiği kesin. Toplum olarak bireysel seyirden ziyade birlikte izlediğimiz futbol maçları bizi özel kılan alışkanlıklarımızdan da bir tanesi. Elbette bu noktada yenilen tarafa ‘’takılma’’ sohbetlerinin de varlığı önemli =)

Tarihi kulüpler

Palamut dalı ve kartalın hikâyesi… Dünyada birçok kulübün tarihiyle özdeşleşmiş efsaneleri, logoları ve taraftarı var. Fakat Türkiye’deki tarihi kulüplerin geçmişi ve bütünsel marka değerleri çok daha üstün düzeyde. Bu noktada unutulmaması gereken unsurlardan birini de tarihi kulüplerin değerinin sadece sportif başarılarla kazanılmadığı gerçeğinde yatıyor. Büyük kulüp olmak, öncü, vizyoner ve duruşu olan takımların ağırlığıyla ortaya çıkıyor.

Bayram günleri: Atmosferi eşsiz olan derbiler

Bugün bayram, erken kalkın çocuklar. Çünkü bugün derbi günü! Türkiye’deki derbi günleri, diğer ülkelerin aksine mesaisine sabah saatlerinde başlanan bir alışkanlığı da içerisinde barındırıyor. Gün içerisinde nerede yemek yenecek, nerede yürünecek ve saat kaçta stadyuma girilecek gibi sorular sadece futbol seyrinden ziyade toplum olarak futbol kültürüne nasıl aşina olduğumuzu da gösteriyor.

Şampiyonluğun yolu Anadolu’dan geçer!

Süper Lig demek sadece üç, dört büyüğün bulunduğu bir ligi tarif etmiyor. Şampiyon olmak isteyen takımı belirleyen süreç esasında Anadolu takımlarıyla olan karşılaşmalarındaki başarısında gizli. Anadolu deplasman sürecini iyi geçiren takımlar şampiyon olabileceği gibi, bazen de doğrudan Anadolu takımı şampiyon olabiliyor. Süper Lig içerisindeki rekabetin gittikçe arttığını ve takımlarda güç seviyesinin artık dengeli bir hâle geldiğini de unutmamak gerekiyor.

Futbol aslında halktır: Sokaktan sahaya yıldız yolculukları

Sokakların Maradona’sı, bir gün sahaya çıkar ve ilk senesinde yıldız olmayı başarır. Türk futbol yıldızlarının ilk süreçlerinden biri budur. Çünkü bizler aşkla oynadığımız futbolu sokakta, mahalle kültürüyle öğrenen insanlardan oluşmaktayız. Bu da 30 yaşına gelsek bile bu sporu neden hâlen aynı heyecanla oynadığımızın en büyük göstergesi. Su şişesi kapağından, polimer yuvarlağa gelen süreçte kaybetmediğimiz tek şey kalbimizdeki heyecan.

Süper Lig’in dönüşü şerefine,

Misli.com’dan HERKESE 5 TL HEDİYE!

Aylardır özlemle beklediğimiz Süper Lig 12 Haziran’da kaldığı yerden devam ediyor. Şampiyonluk mücadelesine sen de ortak olmak istiyorsan misli.com’a gel, 5 TL hediyeni al, hemen kuponunu yap!

Süper Lig heyecanını misliyle yaşa!


Sıradaki haber yükleniyor...
holder