Trabzon'daki üst geçidin bir ayağında engelli rampası var diğerinde yok

Karadeniz, fıkraları kadar mimari alanında ilginçlikler oluşturan yapı denemeleriyle de ünlü bir bölge. Bu yapıların son örneklerinden biri de Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki bir üst geçti. Çevre sakinlerinin karşıya geçmek için çok kullanışlı bulmadıkları üst geçidin bir yanında engelli rampası var ancak diğer tarafına ulaşınca engellilerin inebilecekleri bir rampa ya da asansör yok.

19 Ağustos 2017, Cumartesi 14:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karadeniz'in ilginç mimari yapılarına şimdi de Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki bir üst geçit eklendi. Yaklaşık 400 metre uzunluğunda olması nedeniyle çevre sakinlerinin kullanmak istemediği üst geçidin bir yanında engelli rampası bulunurken, diğer ayağında ne bir rampa ne de asansör bulunuyor. 

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Yıldızlı mahallesinde trafik yoğunluğunu azaltmak için geçtiğimiz aylarda yapımı biten Yonca Kavşağın Sera Gölü’ne çıkan yol güzergahında yaptırılan üst geçit görenleri şaşırtıyor.

Bir süre önce hizmete giren ve yaklaşık 400 metre uzunluğunda inşa edilen üst geçidin düz yol olan kısmından tekerlekli sandalyesi ile üst geçidi kullanmak isteyen engelliler, karşı tarafa geçtiğinde aşağıya inmek için merdiven engeli ile karşılaşıyor.

Uzunluğu nedeniyle de üst geçidi tercih etmeyenlerin araçların geçiş güzergahından tehlikeli bir şekilde karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor.

Üstgeçidin daha kısa olması gerektiğini belirten Haydar Mumcu isimli vatandaş, “Böyle bir üst geçit görmedim. Nereden çıkacağımı bilmiyorum. Daha kısa olması lazımdı. Dolmuşa binmek için dünyayı dolaşmam gerekiyor. Bunun gibi uzun olan bir üst geçit daha görmedim” dedi.

Daha önce böyle uzun bir üstgeçide rastlamadığını dile getiren Sami Günaydın ise “Çok uzun bir üst geçit. Daha yeni yapıldı hiç çıkmadım ama çıkmakta istemiyorum. Daha kısa olabilirdi. Böyle uzun bir üst geçide daha önce denk gelmedim” ifadelerini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koyun Baraack'tan 35 kilogramdan fazla yün kırpıldı