Trabzon'a gitmek isterken 9 bin liralık ceza aldılar

Trabzon'a gitmek isterken 9 bin liralık ceza aldılar

Bursa'da bayram için getirilen sokağa çıkma yasağına uymayan 3 kişiye 9 bin 450 lira ceza kesildi. Yasağa uymayan kişiler bayram için Trabzon'a gitmek istediklerini söyledi.

23 Mayıs 2020, Cumartesi 13:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle corona virüs salgınının önlenmesi amacıyla 23- 26 Mayıs tarihleri arasında uygulamaya konan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle her ilde olduğu gibi Bursa'da da bir dizi önlemler alındı. Polis ekipleri yollarda kontrol noktası oluşturarak denetim yaptı. İzin belgesi olmayan ve yasağı ihlal eden vatandaşlara ceza yazıldı.

Acemler Kavşağı'nda uygulama yapan polis ekipleri, Kasım Eren kızı 2 yaşındaki Ayşenur ve kuzeni Hamit Demiray ve onun eşi Aysun Demiray'ın içindeki 61 DP 974 plakalı otomobili durdurdu. Ramazan Bayramı için memleketleri Trabzon'a gittikleri belirlenen sürücü Eren ile Demiray çiftinin seyahat izin belgelerinin olmadığı tespit edildi. 

Sürücü ile kuzeni ve onun eşine, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefet suçundan 3 bin 150'şer TL olmak üzere toplam 9 bin 450 TL ceza kesildi.

DHASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Konya'da esrarengiz Amerikalı paniğe sebep oldu