Trabzon'da bulunan iskeletin ne olduğu ortaya çıktı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde, kayalık alanda 1,5 metre uzunluğunda 2 ayaklı hayvan iskeleti bulundu. Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) görevlileri tarafından el konulan iskelette inceleme yapıldı. Bulunan iskeletin ne olduğu ortaya çıktı.

16 Aralık 2019, Pazartesi 19:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Hayvan iskeleti olduğunu fark ettiler

Hayvan iskeleti olduğunu fark ettiler

Şahmelik Mahallesi sakinleri, bir arazideki kayalık alanda, 2 ayaklı bir hayvan iskeleti olduğunu fark etti. İskeleti cep telefonu kamerasıyla görüntüleyip, sosyal medyada paylaştı.

Muhtar Kamil Durukan, iskeleti bulunan hayvanın türünün yörede merak konusu olduğunu belirterek, "Orası taşlık kayalık bir yer, mahalleli görmüş. Hayvanın türünün ne olduğuna dair bir bilgimiz yok. Ben de görüntülerden izledim.

'Daha önce hiç görmedim'

'Daha önce hiç görmedim'

Böyle bir hayvanı daha önce hiç görmedim. Yaklaşık birbuçuk metre uzunluğunda bir iskelet. Epey uzun ve iri gövdesi var. Böyle bir şey ilk kez gördük. Türü araştırılıyor, muhakkak ne olduğu ortaya çıkar. Yörede merak konusu oldu, biz de merak ediyoruz" demişti.

Ell konulan iskelette inceleme yapıldı

Ell konulan iskelette inceleme yapıldı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde, kayalık alanda 1,5 metre uzunluğunda 2 ayaklı hayvan iskeleti bulundu. Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) görevlileri tarafından el konulan iskelette inceleme yapıldı. 

İskeletin ne olduğu ortaya çıktı

İskeletin ne olduğu ortaya çıktı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde bulunan hayvan iskeletinin su samuru olduğu bildirildi.   

Trabzon Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların ihbarı üzerine ilçenin Şahmelik Mahallesi'ne giden ekiplerin, hayvan iskeletine ulaştığı belirtildi.  

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Hayvan iskeletinde ve mahallinde, veteriner hekimimiz beraberinde yapılan inceleme sonucunda yaklaşık iki yıllık olduğu, muhtemelen başka bir hayvanla boğuşma sonucu öldüğü, kafa tasının olmadığından net olmamakla birlikte anatomik yapısının ve mahallinde bulunan post parçalarının incelenmesinde su kaynakları yakınında bölgemizde bolca bulunan yaklaşık 70 santimetre uzunluğunda 4 ayaklı memeli türünden su samuru olduğu (uzman hoca ve veterinerle birlikte) kanaatine varılmıştır."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kaya mezarlarda Süryanice kitabeler bulundu