Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz kimdir?

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maçın ardından Sarı- Lacivertliler’in kaptanı Volkan Demirel’in açıklamalarına Trabzonspor camiasından tepki geldi. Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz Volkan Demirel’in Bordo-Mavili camiadan özür dilemesi gerektiğini belirtmişti. Bu haberin ardından Mehmet Ali Yılmaz internette gündem oldu. Peki, Mehmet Ali Yılmaz kimdir? İşte Mehmet Ali Yılmaz hakkında detaylar…

30 Nisan 2019, Salı 15:43 Son Güncelleme:
A A
Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz kimdir?

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan ve son saniyeye kadar nefes kesen karşılaşmanın bitmesinin ardından demeç savaşları başlamıştı. Fenerbahçeli Volkan Demirel’in “Biz kendi derdimize düşmüşüz. Trabzon’un analizcisi mi, tercümanı mı ne gereksiz laflar söylüyor. Gelsin benden ve camiadan özür dilesin, yoksa onu otobüsünden aldırır, özür diletirim” demişti. Bu sözlere Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz tepki gösterdi. Peki, Mehmet Ali Yılmaz kimdir? İşte Mehmet Ali Yılmaz hakkındaki detaylar…

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR?

21 Ekim 1948 tarihinde Trabzon’un Of ilçesi Gülderen Köyü’nde doğdu. Fatma - Mehmet çiftinin oğlu. İlkokul öğrenimini köyünde yaptı. Orta eğitimini İstanbul’da sürdürdü. Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu’nu ve Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İnşaat Bölümü’nden mezun oldu. İnşaat mühendisi olarak iş hayatına atıldı. Askerlik görevini 1975 yılında İzmir Narlıdere'de kısa dönem olarak yaptı.

197 yılında ‘TEK-ART’ adlı şirketi kurarak inşaat sektörüne girdi. 1978 ve 1988 yılları arasında on kez şahsen Türkiye Vergi Rekortmeni oldu. 1979–1988 yılları arasında Türkiye İthalat İhracat Bankası (Titibank – İmpexbank) sahibi olarak bankacılık alanına girdi. 1983-89 yılları arasında sahibi olduğu Güneş gazetesi ile basın sektörüne, 1996 yılında Antalya Kemer’de Zigana Tatil Köyü’nü faaliyete geçirerek de turizm sektörüne girdi.

1991-95 yılları arasında 19. Dönem Trabzon milletvekili oldu. 49. ve 50. Dönem hükümetlerinde Devlet Bakanı olarak görev aldı. 1982-2001 yılları arasında çeşitli dönemlerde Trabzonspor Kulübü Başkanlığı yaptı. Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanı oldu. Basın Konseyi, Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Mühendisler Odası ve Müteahhitler Sendikası üyesi. Evli ve 5 çocuk babası.

Sıradaki haber yükleniyor...