TRT sanatçısı Ali Gürlü yoğun bakımda

Duyurduğu kötü haberler nedeniyle 'Sanat dünyasının felaket tellalı' olarak anılan Onur Akay, 71 yaşındaki TRT sanatçısı Ali Gürlü’nün Haydarpaşa Numune Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gördüğünü belirtti

21 Temmuz 2018, Cumartesi 15:04
A A

Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Gürlü’nün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Gürlü’nün kalp rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldığını duyuran Onur Akay, usta sanatçı için sevenlerinden dua istedi.

Aynı zamanda TRT’de uzun yıllar sunuculuk yapan Ali Gürlü ile ilgili bir yazı kaleme alan Akay, "O, halk müziğinin usta sesi ve yılların sunucusu. Onu, TRT radyo ve televizyonlarından tanıyorsunuz. 'Çekemedim Akça Kızın Göçünü' isimli türkü ile tanıdığımız TRT Türk halk müziği sanatçısı Ali Gürlü, ciddi bir kalp rahatsızlığı nedeniyle maalesef yoğun bakıma kaldırıldı ve durumu çok ağır. Usta sanatçımız, sevenlerinden dua bekliyor. Haydarpaşa Numune Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde yatan 71 yaşındaki sanatçımız için dualarınızı eksik etmeyin. Çok sayıda sevilen türküyü ilk yorumlayan Ali Gürlü, rahatsızlanmadan önce TRT Türkü’de 'Türkü Faslı' isimli bir program yapıyordu. Türkülerin naif sesine acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

ALİ GÜRLÜ KİMDİR?

1947 yılında Eskişehir Mahmudiye'de dünyaya gelen Ali Gürlü, 1966 yılında TRT'nin açtığı stajyer sanatçı sınavını kazanarak, İstanbul Radyosu'nda çalışmaya başladı. Üç yıl süren bir eğitimden sonra askerlik görevini de tamamladı ve 1970 yılında TRT İstanbul Radyosu'nda Türk halk müziği sanatçısı olarak göreve başladı. Çok sayıda albümleri olan ve 1997 yılında emekli olan usta sanatçı, TRT ekranlarında televizyon programları yapmaya ve konserler vermeye devam ediyordu.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.