Trump'a kötü haber: Eski avukatı Cohen FBI ile anlaştı

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski avukatı Michael Cohen’in hakkındaki iddialarla ilgili Federal Soruşturma Bürosuyla (FBI) uzlaşma yoluna gittiği bildirildi.

22 Ağustos 2018, Çarşamba 06:32 Son Güncelleme:
A A
Trump'a kötü haber: Eski avukatı Cohen FBI ile anlaştı

New York’ta FBI yetkililerine teslim olan Cohen öğleden sonra mahkemeye çıkarıldı. ABD basınında yer alan haberlere göre, 2016’daki ABD başkanlık yarışında Trump’ın kampanya sürecine ilişkin suçlamalarla York’ta yargılanan Cohen’in uzlaşma yoluna gittiği kaydedildi. Cohen’in hakkındaki vergi kaçırma ile kampanya bütçesiyle ilişkili 8 farklı suçlamayı kabul ettiği belirtildi.

"FİNANS KURALLARINI İHLAL ETTİM"

Mahkemede konuşan Cohen’in "Adayın lehine kampanya finans kurallarını ihlal ettim." dediği aktarıldı. Trump, seçim kampanyasından önce Cohen’e porno filmlerinde rol alan Stormy Daniels’a susması için verilen paranın kampanya fonundan sağlanmadığını belirtmişti ancak Cohen’in mahkemeye bu konuda farklı bilgi verdiğine vurgu yapıldı.

ABD basını, Cohen’in, Trump’ın bu ödemeyi kampanya parasıyla yaptırdığını itiraf ettiğini yazdı. Basında yer alan haberlere göre Cohen, "Birisinin susması için 130 bin dolarlık bir ödeme yapıldı." ifadesini kullandı.

ABD’de Trump’ın seçim kampanyasında usulsüzlük bulunduğu gerekçesiyle kampanyada görev yapan isimler, FBI tarafından sorgulanmaya devam ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünyadan Türkiye için başsağlığı mesajları