Trump’ın yardımcılarından Sadler görevinden ayrıldı

Trump’ın yardımcılarından Sadler görevinden ayrıldı

ABD’de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Arizona Senatörü John McCain’in hastalığıyla dalga geçtiği söylenerek eleştirilen Beyaz Saray yetkilisi Kelly Sadler görevinden ayrıldı

06 Haziran 2018, Çarşamba 18:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beyaz Saray Sözcüsü Raj Shah, BBC’ye "Kelly Sadler artık Başkanın yönetim ofisinde görevli değil." açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

İletişimden sorumlu Beyaz Saray yetkilisi Sadler’ın geçen ay, Gina Haspel’in Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) direktörlüğüne adaylığının Senato’da oylanmasından önce McCain’in oyunun, "nasıl olsa öldüğü" için önemli olmadığını söylediği yönünde haberler çıkmıştı.

Arizona’da kanser tedavisi gören Cumhuriyetçilerin ağır toplarından 81 yaşındaki McCain, Haspel için Senato Genel Kurulunda yapılacak oylamada "hayır" diyeceğini açıklamıştı.

Hill gazetesi, Sadler’ın haberler üzerine senatörün kızı Meghan McCain’i arayarak özür dilediğini yazmıştı. John McCain de ABC’nin "The View" programında ABD Başkanı Donald Trump’ın yardımcılarından Sadler’ın görevinden alınması gerektiğini savunmuştu.

Beyaz Saray, Sadler’ın böyle bir yorumda bulunup bulunmadığını doğrulamazken, "Senatör McCain’in bu ülkeye hizmetlerine saygı duyuyoruz, bu zor zamanda ailesi için dua ediyoruz." açıklamasını yapmıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü