TSK: Suriye'de 138 DEAŞ hedefi vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı’nın 111. gününde 2 muhalifin şehit olduğunu, 4 DEAŞ terör örgütü üyesinin öldürüldüğünü ve 1 bombalı aracın imha edildiğini açıkladı. Operasyonlarda 138 DEAŞ hedefi vuruldu

12 Aralık 2016, Pazartesi 11:44
A A
TSK, Fırat Kalkanı Harekatı’nda 12 Aralık 2016 günü saat 07.00’a kadar meydana gelen gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamada, gün içerisinde birlik bazında yaşanan çatışmalarda, 4 DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, çok sayıda teröristin yaralandığı; 1 bombalı aracın imha edildiği, 2 muhalif şehit olduğu ve 12 muhalifin de yaralandığı belirtildi.

Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 109 DEAŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, DEAŞ terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlarının etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

 

BOMBA İMALATHANESİ İMHA EDİLDİTürk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından, El Bab, Tadif ve Zarzur bölgelerinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait 29 hedef, çok sayıda barınma yeri (içindeki teröristlerle beraber), malzeme deposu, mühimmat deposu, karargah binaları, 2 kontrol noktası, bombalı araç imalathanesi, silahlı araç garaj binasının imha edildiği belirtildi.

 

SALDIRIYA KARŞI UÇAKLAR HAVADA BEKLEDİTürk Hava Kuvvetleri tarafından, harekat alanında bulunan unsurlarca silahlı İHA veya uçak ile hava saldırısı gerçekleştirilmesi ihtimaline karşı, saldırıyı önlemek/bertaraf etmek ve anında en ağır şekilde cevap vermek üzere havada bekler vaziyette uçak görevlendirildiği bilgisi verildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyeti göstermekte olduğuna dikkat çekildi.

İHA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.