Tüm vücudu dövmelerle kaplı doktor olmaz mı sandınız?

Eskiden Avustralya'nın en iyi kadın dövmecilerinden biri olan ve ülkedeki saygın dövme sanatçılarından biri olarak bilinen Sarah Gray, şu anda doktorluk kariyerinin başlarında. Tüm vücudu dövmelerle kaplı olan Dr. Sarah Gray, dövmeli insanların da normal insanlar olduğunu kanıtlamayı kendine görev edindiğini söylüyor.

04 Eylül 2019, Çarşamba 17:21
A A
Amacı ön yargıları kırmak

Amacı ön yargıları kırmak

Bir yandan modellik yapıp bir yandan da stajyer doktorluk görevine devam eden Sarah Gray, dövme tutkunu olan kişilerin normal işlerde çalışamayacağı fikrine karşı çıkıyor. Bunu kanıtlamayı kendine amaç edindiğini söyleyen model ve doktor Sarah, doktorların nasıl insanlar olması gerektiği konusundaki önkabulleri yıkmak istiyor.

Şu anda 31 yaşında olan Sarah, ilk dövmesini 16 yaşındayken yaptırmış.

"İşimle gündeme gelmek istiyorum"

"İşimle gündeme gelmek istiyorum"

Dövmeci ve doktor Sarah Gray, şimdiki genç nesilden birçok kişinin doktorluk mesleğini ve doktor olan kişileri belirli bir kalıba sığdırdığını gördüğünü söylüyor. Sarah'a göre doktorluk da diğer birçok meslek gibi geleneksel kalıplara sahip ve bir doktorun nasıl görünmesi gerektiği konusunda insanlar bazı tabulara sahip.

Sarah, "eğer işinizde iyiyseniz ve kendinize güveniyorsanız nasıl göründüğünüzün önemi yok. Ben sadece tıp uzmanı olmanıza rağmen yine de kendiniz gibi görünebileceğinizi savunuyorum. Görüntünüz size işinizde daha yeteneksiz kılmaz" diyor.

Binlerce takipçisi var

Binlerce takipçisi var

Sarah Gray'in Instagram'da 70 bine yaklaşan takipçisi var. Adelaide şehrindeki bir hastanede stajyer doktor olan Gray, kariyerini ortopedi cerrahlığı üzerine inşa etmeyi hedefliyor. Sarah Gray, dövme tutkusunun ve geleneksel bir mesleğin tek vücutta birleşebileceğini gösteriyor.

Sıradaki haber yükleniyor...