Tunceli Emniyet Müdürü istifa etti

Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz görevinden istifa etti

20 Mart 2014, Perşembe 13:50
A A

Tunceli’ye 10 Kasım 2001 tarihinde Emniyet Müdürü olarak atanan Hayati Yılmaz, bugün görevinden istifa ettiğini açıkladı. DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Yılmaz, istifa dilekçesini  Tunceli Valiliği ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderdiğini söyledi. Hayati Yılmaz, "Tamamen kendi irademle istifa etmeyi uygun gördüm. Şu aşamada bir şey demeyi doğru bulmuyorum. Başka söyleyecek bir şey yok" dedi.


"CANLAR YERİNE CAMLAR KIRILSIN" TWEETİ ATMIŞTI

 


İstifa eden Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, İstanbul’da Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle aylarca komada kalan Berkin Elvan’ın ölümünün ardından Tunceli Emniyet Müdürlüğü  Twitter hesabından attığı tweette, "Şu muhakkak, samimi, şefkat ve değer verme insanlarda yüzde 100 sonuç veriyor. Ülkemin başı sağ olsun rahat uyu kısa ömür. Söylesek: gidenleri geri getirmez ama dilimiz. Bizler de anne babayız, bizim de yandı ciğerimiz, Berkin Elvan ölümsüzdür, hoşçakal Berkinim. Canlar yerine camlar kırılsın, Berkin Elvan ölümsüzdür, hoşçakal Berkinim, şehit vatan uğruna can verendir" diye yazmıştı.

ŞEHİT POLİS İÇİN ATTIĞI TWEET

Tunceli’de Berkin Elvan’ın ölümünü protesto sırasında polis memuru Ahmet Küçüktağ’ın şehit olmasının ardından Emniyet Müdürü Yılmaz, yine bir tweet atarak, şunları yazmıştı:

"Bir yiğit vatan evladını daha kalbimize gömdük. O, insanımızı rahat bırakmayan öfkeye karşı mücadele vermekteydi dün akşam. Ki

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.