Türk: DTP şov yapmıyor

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, partisinin şov yapmadığını savundu

22 Ekim 2009, Perşembe 17:47
A A

Ahmet Türk, DTP Diyarbakır İl Başkanlığı çıkışında gazetecilerin, terör örgütü PKK üyelerinin Türkiye’ye gelişleri sırasında yaşanan ve bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara yönelik sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan’ın, bu halkın coşkusunu görmesini istediklerini ve bunun barış sesleri olduğunu, barışa karşı bir duyarlılık olduğunu savunan Türk, şöyle konuştu: "Barış için insanlarımızın yola çıktığı bir gündür. Şimdi bunu şovmenlikle, şovla değerlendirmek doğru değil. Hiçbir siyasi parti ve hiç kimse böyle bir coşkuyu sağlayamaz. Halk, içinden gelerek yapmasaydı olmazdı. İşte birilerinin bunu anlaması, görmesi lazım.

'SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRMEYE HAZIRIZ'

Barışın gelişmesi için önemlidir. Ben zaman zaman uyarılar yapıyorum. Bu, ’işin başlangıcıdır’ diyorum. ’Yeni bir dönem, ilk adımlar’ diyorum. Yılların acıları var. Herkesin bu halkı anlaması lazım. Yaşanan acılardan sonra bir umudun ortaya çıkmasını anlaması lazım. Bu coşku, barışa olan inancın coşkusudur. Eğer böyle değerlendirilirse hiçbir sorun olmaz.

Aslında Türk kardeşlerimizin bu coşkuyu desteklemesi lazım. Çünkü barış ve özgürlük hepimiz içindir. DTP olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. DTP ne şov, ne de siyasi hesap yapıyor. Siyaset üstü bir yaklaşım gösteriyoruz. "

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.