Türk erkeği çalışan kadın istiyor!

Sanılanın aksine Türk erkekleri geleneksel bakış açısına sahip değil. Yapılan araştırmaya göre erkekler ev hanımından çok çalışan kadına ilgi gösteriyor

05 Aralık 2012, Çarşamba 15:42
A A
Türk erkeği çalışan kadın istiyor!

İlişki ve arkadaşlık sitesi eÇift geçtiğimiz günlerde ilginç bir anket yaptı. 3 milyondan fazla üyeye hizmet veren site erkek üyelerine "Eşinizin-sevgilinizin sizden daha fazla para kazanması sizin için ne ifade eder?" sorusunu yöneltti.

Yaş aralığı 18-45 olan 2268 erkeğin katılımıyla gerçekleşen anketin sonuçlarına göre, erkeklerin, eşlerinin iş hayatında aktif rol almalarını istediği ortaya çıkarken, büyük çoğunluk, eşlerinin kendilerinden daha çok para kazanmasının hiçbir önem taşımadığını söyledi. Anket sonuçları ayrıca, eşinin daha çok para kazanmasından gurur duyanların sayısının da oldukça yüksek olduğunu ortaya koydu.

DAHA FAZLA KAZANMASININ ÖNEMİ YOK

Ankete katılan erkeklerin yüzde 47’si eşlerinin daha çok para kazanmasının bir önemi olmadığını düşünürken yüzde 43’ü bununla gurur duyacağını söyled. Eşlerinin kendilerinden daha çok para kazanmasını kabul edemeyeceğini söyleyen ve hatta çalışmasına izin vermeyenler ise yüzde 10’da kaldı.

ÇALIŞAN KADIN, BAKIMLI VE SAĞLIKLI

Düşünülenin aksine, erkeklerin geleneksel bir bakış açısı sergilemediği ortaya çıktı. Anket sonuçlarına göre, erkekler ev hanımından daha çok çalışan kadınlara ilgi gösteriyor. Anket, erkeklerin mutlu bir evlilik hayatının çalışan ve sosyal hayatı kuvvetli bir eşle daha etkili olacağını düşündüklerini de gözler önüne seriyor. Bu değişimin nedenleri arasında eşlerinin aileye maddi katkıda bulunmalarının yanı sıra çalışan kadınların daha bakımlı ve sağlıklı olmaları yer alıyor.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Anne, baba, bebek bisikletle dünya turunda