Türk karikatür ve dövme sanatçısı Ahmet Cambaz dünya basınında

2013 yılına kadar başarılı bir karikatürist olan Ahmet Cambaz, artık yeteneğini yaptığı dövmelerle gösteriyor. Üstelik bu başarı şu aralar dünya gündeminde.

29 Ağustos 2017, Salı 08:39
A A

Dövme oyununa geç dahil olan Ahmet Cambaz aslında eski bir karikatürist. İstanbul merkezli bir dergide 7 yıl karikatür yaptıktan sonra 2013 yılında eşinin hediye aldığı dövme ekipmanları ile bambaşka bir alana geçmiş.

Cambaz'ın ürettiği tasarımlar, basit ama yine de modern bir hisse sahip ancak aynı zamanda çocukken okuduğumuz tuhaf öykü kitaplarını da hatırlatıyor.

Vice sitesine konuşan Cambaz; "Benim dövmeler mikro stilde, geometrik ve doğrudan" diye tarzını anlatıyor. Cambaz; "Karışık bir çağda yaşıyoruz, bu yüzden parçalarımızda minimalist çizgiler yaratmayı tercih ediyorum ... Artık her şey basitleşmeye ihtiyaç duyuyor." diye devam ediyor.

Biz de sizler için Cambaz’ın kendi adını taşıyan Instagram hesabından paylaştığı dövmelerini sizler için derledik. Yine daha fazlasını onun Instagram hesabını takibe alarak görebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.