Türk Kızılayı'ndan Senegal'deki 7 bin aileye ramazan yardımı

Türk Kızılayı, Senegal’de ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayı dolayısıyla gıda yardımında bulundu. Matam Belediye Başkanı Mamadou Diaw "Dünyanın neresinde yoksul varsa Türk milleti oraya el uzatıyor. Türkiye için edilen bu duaları Allah cevapsız bırakmayacaktır" dedi

04 Haziran 2018, Pazartesi 10:38 Son Güncelleme:
A A
Türk Kızılayı'ndan Senegal'deki 7 bin aileye ramazan yardımı

Türk Kızılayı, Senegal'in başkenti Dakar, ülkenin eski başkenti Saint Louis ve Dünya Gıda Örgütü'nün 2017 verilerine göre açlık sınırında olan Matam ve Podor kentlerinde yaşayan 7 bin aileye gıda malzemesi ulaştırdı. Matam kentindeki organizasyona Belediye Başkanı Mamadou Diaw da katıldı. Mamadou Diaw, burada yaptığı açıklamada Türk Kızılayı'na teşekkür ederek son yıllarda Türkiye’den kente gelen yardımlarla ihtiyaç sahibi

ailelerin yüzünün güldüğünü söyledi.

'NEREDE YOKSUL VARSA TÜRK MİLLETİ ORADA'

Matar’da çok sayıda yoksul ailenin bulunduğuna işaret eden Mamadou Diaw, "Dünyanın neresinde yoksul varsa Türk milleti oraya el uzatıyor. Türkiye için edilen bu duaları Allah cevapsız bırakmayacaktır" diye konuştu.

Türk Kızılayı Senegal ekip başkanı Suat Çıtlak da bundan sonra da Senegal halkına yardım ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti. Çocukların ve iftara katılanların yüzlerindeki mutluluğu görmenin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Suat Çıtlak, "Gittiğimiz her yerde fazlasıyla ilgi görüyoruz. Bu ilgi Türkiye’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere yoksullara sahip çıkan Türk milletinin yardımseverliğinden ileri geliyor" dedi. 

10 MİLYON KİŞİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

Ramazan ayında daha fazla iftar ve sahur sofrasına hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için "Ramazanı Bu Hilalin Altında Paylaşalım" sloganıyla yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı, yüz binlerce aileye yardım sağlıyor.

Türk Kızılayı, kuraklığın yoğun olduğu Afrika ülkeleri başta olmak üzere ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında 10 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.