Türk sanatçılar ABD'de eserlerini sergiledi

Türk sanatçılar ABD'de eserlerini sergiledi

Türk sanatçılar ABD'de eserlerini sergiledi

08 Kasım 2010, Pazartesi 09:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD’de kurulu Turkish Cultural Foundation, 5 Kasım’da Chicago’da kapılarını açan 17nci Uluslararası Heykel Objeleri ve Fonksiyonel Sanat Fuarı’na Türk sanatçılar Yasemin Aslan Bakiri, Gamze Araz Eskinazi, Yasemin Sayınsoy, Yücel Kale ve Seçkin Pirim ile katıldı.

Tarihi Navy Pier’deki Festival Salonunda gerçekleştirilen SOFA Chicago Sanat Fuarı’nda bu yıl 10 ülkeden 80 galerinin katılımıyla yüzlerce sanatçı heykelden tasarıma, dekoratif sanatlardan mücevhere geniş bir yelpazede çağdaş, üç boyutlu ve fonksiyonel eserlerini sergiledi. Turkish Cultural Foundation, beşinci kez katıldığı fuarda halen tek vakıf olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin Chicago Başkonsolosu Fatih Yıldız ve Turkish Cultural Foundation Detroit Direktörü Nurten Ural düzenlenen açılış resepsiyonuna katıldılar. SOFA Sanat Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden sanatçıların eserleri hakkında bilgiler alan Yıldız, SOFA’da Türkiye’yi başarılı şekilde temsil eden sanatçılarımızı kutladı.

Fuarı ziyaret eden binlerce koleksiyoner ve sanatsever bir dizi konferans, özel etkinlik ve VIP programlar ile karşılandı. Bu çerçevede Turkish Cultural Foundation standında 5 Kasım tarihinde Türk cam sanatçılarından Gamze Araz Eskinazi “Türkiye’de Cam Sanatı” ve ardından Yasemin Aslan Bakiri “Cam Sanatı ve Nazar Boncuğu” üzerine iki konferans verdiler.
 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mariah Carey'i ablası uyuşturucuya zorlamış