Türk televizyon tarihinde bir ilk! 'Çocuklar Duymasın'da 'uzlaştılar'

'Çocuklar Duymasın'ın önceki gün yayınlanan bölümünde yargıda iş yükünü azaltmayı amaçlayan alternatif çözüm yolu 'uzlaştırma', Türk televizyonlarında ilk kez bir dizi sahnesiyle kamuoyuna tanıtıldı

Son Güncelleme:
A A
Türk televizyon tarihinde bir ilk! 'Çocuklar Duymasın'da 'uzlaştılar'

Adalet Bakanlığı temsilcileri, uzlaştırma ve arabuluculuğun etkinliğinin artırılması ve tanıtılması amacıyla geçen günlerde yapımcılarla bir araya gelmişti.

Bakanlık yetkilileri, yapımcılardan, yargıda alternatif çözüm yolları olan 'uzlaştırma' ve 'arabuluculuğun', diziler aracılığıyla ekranlarda anlatılmasını istemişti.

ÇAYCI HÜSEYİN VE FAZLI ADLİYELİK OLUNCA...

Bakanlığın bu çağrısına ilk yanıt, yayınlandığı ilk günden beri reyting rekorları kıran Kanal D'nin sevilen dizisi 'Çocuklar Duymasın'dan geldi.

Dizinin önceki akşam yayınlanan bölümünde 'Çaycı Hüseyin', kavgada yaraladığı 'Fazlı' isimli kişi ile adliyelik oluyor. Fazlı, Hüseyin hakkında savcılığa şikayetçi oluyor. Araya, savcılık tarafından atanan uzlaştırmacı giriyor.

TARAFLAR UZLAŞINCA DOSYA RAFA KALKTI

Uzlaştırmacı iki tarafı aynı masada bir araya getiriyor. Fazlı, Hüseyin'in park ve bahçelere ait parklarda 10 gün boyunca günde 3 saat temizlik yapması ve 250 ağaç fidanı dikmesi halinde uzlaşabileceğini söylüyor.

Mizahi bir dille anlatılan uzlaştırma, kısa süren pazarlık sonunda Hüseyin'in, Fazlı'nın isteklerini yerine getirmeyi kabul etmesiyle sağlanıyor. İkili el sıkışarak, uzlaşırken, dosya da savcılık tarafından rafa kaldırılıyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Can Yaman'dan bir hafta sonra aşk açıklaması