Türker İnanoğlu'dan Atlas Sineması'na el konulduğu iddialarına yanıt

Türk sinemasında unutulmaz filmlere imza atan Erler Film’in yapımcısı Türker İnanoğlu, ortağı olduğu Atlas Sineması’na devlet tarafından el konulduğu iddialarına yanıt verdi.

15 Nisan 2020, Çarşamba 10:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1985 yılından beri İrfan Atasoy’la Atlas Sineması'nı işlettiklerini söyleyen Türker İnanoğlu şöyle konuştu:

Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, TÜRVAK Türker İnanoğlu Vakfı Sinema-Tiyatro Müzesi’nde ziyarete geldiğinde müzeyi çok beğenmiş ve tebriklerini sunmuştu. 

Sayın Ersoy, Atlas Sineması’nın durumunu sorduğunda, ben de zarar içinde olduğunu ve her ay 10-15 bin TL cebimizden ödeme yapıldığını aktarmıştım. 

Sayın Mehmet Nuri Ersoy, 'Biz burayı bütün galaların ve film festivallerinin yapıldığı bir sinema haline getirelim’ dedi. Bu da benim çok hoşuma gitti. Bu projeye katılmak istedim ve ‘evet’ dedim. Sonrasında bakanlığın restorasyon çalışmaları için tahliye ettik.


Restorasyon çalışmalarının başladığını belirten İnanoğlu şöyle devam etti:

Yan taraftaki Kulis Bar Restoran ve Küçük Sahne Tiyatrosu da bünyesine katılarak, büyük ve kompleks bir sanat merkezi haline dönüşecektir. Atlas Sineması, sinema sarayı olacak. Türkiye ve dünyanın dört bir tarafından gelecek ziyaretçilerine; birçok kitap ve film arşivlerinden oluşan zengin bir sanat müzesi olarak hizmet verecektir.

Hürriyet

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Reynmen’e 'tehdit' suçundan dava!