Türkiye'deki Suriyeli sayısı

Türkiye'deki Suriyeli sayısı

Türkiye’de 22 Temmuz itibariyle toplam 2 milyon 731 bin 447 Suriyeli mültec bulunurken, geçici barınma merkezlerinde kalan mültecilere aylık 85 lira nakdi yardım yapılıyor

24 Ekim 2016, Pazartesi 14:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’nın yazılı soru önergesi üzerine Başbakanlık tarafından gönderilen cevapta, zaman zaman kamuoyunca değişik rakamlarla telaffuz edilen ve çeşitli spekülasyonlara konu olan Suriyeli mültecilerin sayısına ilişkin bilgi verildi.  

Karakaya’ya gönderilen cevapta, "22 Temmuz 2016 itibarıyla ülkemizde 260 bin 737’si geçici barınma merkezlerinde olmak üzere toplam 2 milyon 731 bin 447 Suriyeli mülteci bulunmaktadır" denildi.

Geçici barınma merkezlerinde bulunan Suriyelilerin beslenme, barınma, sağlık, eğitim, güvenlik, psikososyal destek ve benzeri ihtiyaçları karşılanan mültecilere aylık 85 lira da nakdi yardım yapıldığı belirtildi.  

Geçici barınma merkezlerinin dışında kendi imkanları ile yaşayan 2 milyon 470 bin 710 Suriyelinin tedavi ve ilaç giderlerinin de karşılandığı belirtilen cevapta, ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, belediyeler, Türkiye Diyanet Vakfı, Kızılay ve sivil toplum örgütleri tarafından da çeşitli yardımlar yapıldığı kaydedildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika depremleri: Datça açıklarında bir deprem daha