Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu eczacı alacak

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, kurayla 50 eczacı alacak. Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi üzerinden, 23 Mart Çarşamba günü saat 18.00'e kadar yapılacak

22 Mart 2016, Salı 16:47
A A
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu eczacı alacak

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), kurayla 50 eczacı alacak. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 12 Nisan'da, 2016 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası gerçekleştirilecek. Söz konusu kura, eczacılar için 1. Yerleştirme ve 2. Yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak.

İlk yerleştirmede, TİTCK'e yabancı dil yeterliliğine sahip, yüksek lisans veya doktora eğitimli eczacı alınacak. Eczacılar ikinci yerleştirmeye de başvurabilecek. İkinci yerleştirmede Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına eczacı, uzman diş tabibi ve diş tabibi ile emekli tabip ve uzman tabipler dahil personel istihdamı sağlanacak.

'KURA BAŞVURULARI PBS ÜZERİNDEN YAPILACAK'

Birinci yerleştirmede alınanlar ikinci yerleştirmeye dahil edilmeyecek.Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden, 23 Mart 2016 Çarşamba günü saat 18.00'e kadar yapılacak.

Adaylar PBS üzerinden başvuru yaptıktan sonra, formlarını notere onaylatacak. İlan edilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "Genel Evrak Şubesi"ne bu formları kargo ile gönderecek ya da elden teslim edecek. Başvuru evrakları, 29 Mart Salı saat 18.00'e kadar teslim edilecek.

Kura yeri ve saati, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 'www.yhgm.saglik.gov.tr' internet adresinden ilan edilecek. Yerleştirmelerin ardından atamaya esas belgeler, 12 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 18.00'e kadar adayların atandıkları kurumlara teslim edilecek.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Terör korkusuna karşı 9 öneri!