Türkiye internet kullanımında 15. sırada

İnternet Dünya İstatistikleri sitesinden derlenen bilgilere göre, Türkiye en çok internet kullanıcısına sahip 15. ülkesi oldu

09 Haziran 2012, Cumartesi 11:11
A A
Türkiye internet kullanımında 15. sırada

İnternet Dünya İstatistikleri sitesinden derlenen bilgilere göre, Türkiye’de bu yılın ilk çeyreği itibarıyla 36,5 milyon internet kullanıcısı var ve nüfusa göre internet doygunluk oranı yüzde 46,3 civarında. Yaklaşık 1,4 milyar kişi ile dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de 513 milyon internet kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam tüm dünyadaki kullanıcıların yüzde 22,5’ine denk geliyor ama ülke içerisinde doygunluk oranı yüzde 38,4 Söz konusu istatistikte yer alan ilk on ülke ve

Türkiye’nin karşılaştırması şöyle: İstatistiki bilgide Çin, ABD, Hindistan ve Japonya’da yaklaşık 1 milyar internet kullanıcısı bulunduğu, ayrıca nüfusa göre internet doygunluğunda yüzde 84 ile Birleşik Krallık’ın önde olduğu da belirlendi. Sitede, bu bilgilerin Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Nielsen Online araştırma şirketi, resmi ülke raporları ve diğer güvenilir kaynaklardan derlendiği de kaydedildi.

Türkiye, dünyanın en çok internet kullanıcısına sahip 15. ülkesi .

Dünyadaki her yüz internet kullanıcısından 1,6’sı Türkiye’de .Çin, ABD, Hindistan ve Japonya’da yaklaşık 1 milyar internet kullanıcısı bulunuyor.Nüfusa göre internet doygunluğunda yüzde 84 ile Birleşik Krallık önde.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.