Türkiye sandık başında! Renkli görüntüler

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında...

31 Mart 2019, Pazar 10:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Aydın'da bir çift, yerel yöneticilerini seçmek için yöresel efe kıyafetleriyle sandık başına gitti.  Güzelhisar Mahallesi'nde yaşayan Fatma Şeyma (24) ile Ozan Ancın (26) çifti, vatandaşlık görevlerini yerine getirmek için sandık başına gitti.

Efe kıyafetleri giyen çift, oylarını Yedieylül İlkokulu'ndaki sandıkta kullandı. İlgi odağı haline gelen Ancın çifti, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Konya'da muhtar adayı İbrahim Ömür Belgin, 4 ay boyunca seçim çalışmalarında kendisine eşlik eden atı 'Cemşit' ile oy kullanmaya geldi. Mahallelinin 'Atlı muhtar' lakabı taktığı Belgin, atının kendisine uğur getirdiğini söyledi.

Kırklareli'nde 81 yaşındaki Kıymet Barda, ambulansla evinden oy kullanacağı okula götürüldü. Bir süredir evde sağlık hizmetlerinden faydalanan tansiyon hastası ve bacağından ameliyatlı olan Barda, ambulansla Tevfik Fikret Yatılı Bölge Ortaokulu'na götürülerek oyunu kullandı.

Kahramanmaraş'ta vatandaşlar, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kurulan sandıklarda oy kullanmaya başladı. Ayağından ameliyat olan Duruş Pak, ambulansla oy kullanmaya getirildi.

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde geçen hafta meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremde etkilenen bazı mahallelerdeki vatandaşlar, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için çadırlarda kurulan sandıklarda oy kullandı.

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde geçen hafta meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremde etkilenen bazı mahallelerdeki vatandaşlar, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için çadırlarda kurulan sandıklarda oy kullandı.

Düzce'de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kurulan sandıklarda saat 08.00 itibariyle oy verme işlemi başladı. Bu kapsamda, seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olduğunu beyan edenlerin evlerine seçim kurulu tarafından kurulan ekip sandık getirerek oy kullandırdı. Obezite hastası Habibe Kaynak, oyunu evine gelen sandıkta kullandı.

Kocaeli'nin Darıca ilçesi Osmangazi Mahallesi'nde 93 yaşındaki Hanime Gültekin evine gelen sandık görevlilerinin yardımıyla oyunu kullandı.

Kilis'te 21 seçmenli Tamburalı köyünde oy verme işlemi 2 saatte tamamlandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Millet Kütüphanesi perşembe günü açılacak