Türkiye'den ünlüler de katılıyordu... Burning Man'in CEO'su kötü haberi verdi!

Burning Man Festivali'nin 2019 yılı versiyonunda bazı değişiklikler yapıldı

13 Şubat 2019, Çarşamba 12:56 Son Güncelleme:
A A

Burning Man Festivali her yıl ağustos ayının son haftası ve eylül ayının ilk haftası arasında ABD'nin Nevada eyaletinde yer alan Black Rock Çölü'nde düzenleniyor.

Festivale Türkiye'den de birçok ünlü isim katılıyor.

Festivalin 2019 yılında düzenlenecek versiyonu için önemli bazı duyurular yapıldı.

Açıklamaları Burning Man CEO'su Marian Goodell yaptı.


Goodell, Burning Man Festivali kapsamında alana konaklama için lüks çadırlar kuran Camp Humano şirketinin 2019 yılında festivale davet edilmediğini belirtti.

Goodell, Camp Humano'nun kurduğu lüks çadırların festival katılımcıları tarafından da olumsuz eleştiriler aldığını söyledi.

Festival kapsamında 25 bin dolar ila 100 bin dolar fiyatlarla konaklama seçeneği sunan şirketin festivale davet edilmediğini söyleyen Goodell, festivale gelen ünlülere, sosyal medya fenomenlerine ve sponsorlu katılımcılara ateş püskürdü.

'KONTROLDEN ÇIKTI'

'KONTROLDEN ÇIKTI'

Burning Man'in resmi Instagram hesabında festivalde ilginç kıyafetler giyen bazı kişilerin fotoğrafları paylaşıldı. Paylaşılan fotoğraflar için Goodell, festivalin kontrolden çıktığı ve gerçek Burning Man'in bu olmadığı yorumunda bulundu.


Festivalin CEO'su ayrıca, paylaşılan fotoğraflar genellikle ünlü bir marka ya da tasarımcının ürünlerinin de etiketlendiğini söyledi. Goodell, birçok kişinin festivali pazarlama aracına çevirdiğini savundu.


Goodell ayrıca Burning Man Festivali için satılan biletlerde yüzde 18 indirime gidileceğinin sinyalini de verdi.

Goodell'in açıklamaları, çok sayıda kişinin yüksek ücretler ödeyerek bilet aldığı ve daha sonra iptal edildiği duyurulan Fyre Festivali vakasının hemen ardından geldi.

Fyre Festivali'nin tanıtımı için aralarında Bella Hadid ve Kendall Jenner'ın da bulunduğu çok sayıda ünlü isimle anlaşma yapılmış, bu isimler festivale dair bazı fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

Festival için alana gelen katılımcılar, tanıtımlardaki bilgilerin aksine son derece kötü konaklama, gıda ve güvenlik şartları ile karşılaşmış, bu sebeple festival daha başlamadan iptal edilmişti.

Burning Man Festivali kendini ifade etme, özgüven, yakınlık ve ardından delil bırakmama gibi 10 temel prensipe dayanıyor.

Festival için satılan biletlerin fiyatı 190 ila 1200 dolar arasında değişiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ünlü isimler 14 Şubat'ta nerede sahne alacak?