Türkiye'nin ilk erkek oryantali Yılmaz Birsen, o taksicinin peşinde!

Türkiye'nin ilk erkek oryantali Yılmaz Birsen, o taksicinin peşinde!

Türkiye'nin ilk erkek oryantali Yılmaz Birsen, içinde değerli eşyalarının da bulunduğu çantalarının taksici tarafından çalındığını öne sürdü

09 Ocak 2019, Çarşamba 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1950'li yıllarda sahne almaya başlayan Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Ajda Pekkan ve Neşe Karaböcek'in de aralarında bulunduğu birçok sanatçıyla çalışan Türkiye'nin ilk oryantali Yılmaz Birsen, bir ay önce Beyoğlu Yeni Çarşı Caddesi'nde bir taksiye bindi. Karaköy'e giden Yılmaz Birsen'in iddiasına göre taksi şoförü, çantalarını almaya fırsat tanımadan gaza basarak kaçtı.

"HELMUT KOHL'ÜN BANA TAKTIĞI MADALYA VARDI"

Çantaların çalınması sonrası şikayetçi olan Yılmaz Birsen, "Evimden çıktım, çantalarım yanımda Karaköy'e geldim. 9 TL ödedim. Çantalarımı almaya kalmadı, şoför birden gaza bastı ve kaçtı. Çantalarımda kıyafetlerim vardı, 25 bin dolarlık saatim vardı, pırlanta kolyem vardı, 40 bin TL'Lik tek taş yüzüğüm vardı, alabildiğine değerli eşyalarım, Helmut Kohl'ün bana taktığı madalya da vardı" dedi.

''TAKSİCİNİN ARKADAŞLARI TEHDİT ETTİ''

Taksici hakkında ihbarda bulunmak için gittiği polis merkezinde kendisiyle ilgilenilmediğini söyleyen Yılmaz Birsen, "Polis merkezine gittim, beni 4 saat beklettiler, doğru dürüst ifademi almadılar. Bu işin üstünde durmadılar. Ama ben İçişleri Bakanlığı'na kadar tüm bakanlara dilekçe vereceğim. Neden bu işle ilgilenmediler? Neden bu şoför yakalanmadı? Ama nereden benim evimi biliyor ve benim evime gelip beni tehdit ettiler. Kapıma geldiler 'Siz bizim Bursalı göçmen arkadaşımızı karakola şikayet etmişsiniz' diye beni tehdit ettiler. Ben kapımı açmadım, emekli ve yaşlı bir insanım, korktum açmadım. Ben İçişleri Bakanlığı'ndan yardım bekliyorum" diye konuştu.

Yılmaz Birsen, "Ben Avrupa'da 27 sene Türkiye'yi temsil etmiş bir sanatçıyım. En güzel otellerde, en güzel müzikhollerde kralların, kraliçelerin önüne çıktım. Neden bu şoför, bu kameraların önünde bulunmadı? Bana diyorlar ki 'Yeterince arama yapmamış polisler' Polis arkadaşlar 'Gelin tekrar ifadenizi alalım' dediler, gitmeyeceğim. Türkiye'deki şoför arkadaşlara sesleniyorum. Bu tip insanları içinizde barındırmayın. Bu durumda hepiniz lekeleniyorsunuz" şeklinde konuştu. DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Didem Soydan'a Burak Deniz sorusu: Ayrıldılar mı?