Tuvalette 'gay' yazısı davalık oldu

Gaziantep'te görevli iki memur arasındaki anlaşmazlık, adliyeye yansıdı

01 Aralık 2009, Salı 12:04
A A

Gaziantep’te bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışan 49 yaşındaki M.E., alışveriş merkezindeki tuvalete kavgalı olduğu çalışma arkadaşı 44 yaşındaki O.K.’nin ‘gay’ olduğunu, adını ve telefon numarasını yazdığı iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

İddiaya göre, devlet memuru O.K.'yi 29 Ekim 2008’den itibaren cep telefonundan arayan bazı erkekler, cinsel ilişki teklifinde bulundu. Önce şaka yapıldığını sanan, ancak telefonla arayanların sayısının artması üzerine teklifte bulunanlarla konuşan O.K., telefon numarasının kent merkezindeki bir alışveriş merkezinin tuvaletinde yazılı olduğunu öğrendi.

TUVALET İNCELENDİ


Bu sırada Batman’da geçici görevde olan O.K., hemen Gaziantep’e gelerek tuvaletteki yazıyı inceledi ve yazının daha önceden aralarında husumet bulunan çalışma arkadaşı M.E.’ye ait olduğu kanısına vararak, Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu.

Şikayeti değerlendiren Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı inceleme doğrultusunda, henüz silinmemiş olan tuvaletteki yazıların fotoğrafları çekilerek Adana Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi.

Hazırlanan ekspertiz raporunda, tuvaletteki yazının M.E.’nin elinden çıktığı saptandı. M.E. hakkında, TCK’nın 125/1 maddesi uyarınca şerefe karşı suç işlediği iddiasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezasıyla, TCK’nın 53’üncü maddesi uyarınca belli haklardan mahrum bırakılması istemiyle dava açıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ


Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen M.E., Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadesinde, “Yazıyı kimin yazdığını bilmiyorum. Hatta bu konuda O.K. ile görüştüm. Benimle ilgili şikayetinden vazgeçeceğini söyledi. Ekspertiz raporunda yazının bana ait olduğu bildirilse de bunu kabul etmiyorum. Yeniden imza örneklerimin alınarak yazıların incelenmesini istiyorum” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.