Tuz sabunu nasıl kullanılır?

Son zamanlarda popülerliği artan ve sıkça tercih edilmeye başlanan tuz sabunu hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Gelin tuz sabununu birlikte tanıyalım ve faydalarını öğrenelim...

25 Mayıs 2019, Cumartesi 11:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TUZ SABUNU NEDİR?

TUZ SABUNU NEDİR?

Tuz sabunu veya kaya tuzu sabunu olarak da bilinen bu sabun aslında oldukça basit bir yapıya sahip. Hem cildimize hem de genel sağlığımıza oldukça faydalı olan tuz sabununu tanıyalım...

Kaya tuzu ya da Himalaya tuzlarının bir kalıp içerisinde sıkıştırılması ile oluşturulur. İçerisinde belirlenmiş 80 tane mineral bulunan tuz sabunun faydaları oldukça fazla.

Yeni doğan bebeklerin tuzlanması geleneğini biliyorsunuzdur. Bunun amacı kötü kokuların oluşmasını engellemek. Bunun ne kadar sağlıklı ve doğru olduğu tartışılır. Ama eğer yetişkin bir bireyseniz bu durum sizin için çok fazla sorun çıkarmaz. Hatta işinize bile yarar. 

Tuzun kötü koku oluşumunu engellediği doğrudur bu nedenle koku yapan bölgelerinize kullanabilirsiniz. Akne, sivilce, sedef, mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Saçta oluşan kepeklenmeleri sonlandırır. Bakterileri öldürerek derinlemesine temizlik sağlar.

 

TUZ SABUNU NASIL KULLANILIR?

TUZ SABUNU NASIL KULLANILIR?

 

Diğer sabunların aksine tuz sabunu su ile temas ettiğinde köpürmez. Cildinizi ıslatarak cildinize uygulayabilirsiniz. Sert bir yapısı olduğundan cildinizi çizebilir bu nedenle eğer isterseniz kaya ya da Himalaya tuzunu suda eriterek cildinize sürebilirsiniz. 

Tuz sabununu cildinize uyguladıktan 5 dakika sonra cildinizi durulayın. Yüzünüzde sızlamalar meydana gelecektir. Daha sonra her zaman kullandığınız nemlendiricinizi ve toniğinizi uygulayabilirsiniz. Dilerseniz yıkanırken durulanma suyunuzda kullanabilir. Deodorant gibi koltuk altınıza sürebilirsiniz.


Kaynak: Mahmure

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayak peelingi evde nasıl yapılır?