Twitch yayınında şoke eden gerçek! Didem Şener itiraf etti…

Twitch üzerinden canlı yayın açarak internette oyun oynayıp ya da sohbet edip para kazanmayı deneyen yayıncılardan bazılarının vicdan sömürüsü yaparak takipçilerinden bağış topladığı ortaya çıktı. Bir yıl önce ‘Göğsümden kist ameliyatı olacağım’ diye para toplayan yayıncı Didem Şener’in göğüslerine silikon taktırdığı ortaya çıktı.

02 Kasım 2021, Salı 08:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medya uygulamaları üzerinden duygu sömürüsü yaparak para toplayan dolandırıcılar, her gün yeni mağdurlar yaratıyor. Kullanıcının canlı yayın açarak diğer kullanıcılardan bağış alabildiği Twitch uygulamasındaki yayınlar birçok defa şikâyet konusu oldu.

Hürriyet'in haberine göre; tepki çeken yayınlardan birini de yayıncı Didem Şener yaptı. Şener iddiaya göre, uygulama üzerinden “Kist ameliyatı olacağım” başlıklı bir canlı yayın sayfası açtı. İzleyicilere ameliyat parası biriktirdiğini söyleyen Şener, dakikalar içerisinde yüklü miktarda bağış aldı.

Şener, paranın toplanmasının ardından sayfasını kapattı. Didem Şener’in topladığı paralarla göğüslerine silikon takdırdığı ortaya çıktı.

‘YAPTIĞIM DOĞRU DEĞİLDİ’

‘YAPTIĞIM DOĞRU DEĞİLDİ’

Ortaya çıkan skandalın ardından açıklama yapan Didem Şener, hakkındaki suçlamaları kabul ederek “O video benim ilk yayınlarımdan biri ve tamamı hiçbir beklentim olmadan eğlence amaçlı yayın açtığım dönemlerden. Arkadaşlarla konuştuğumuzda bir donate bar (bağış kampanyası) açalım dedik, çünkü 20-30 izleniyordum.

Kist ameliyatı donate barı açmamın nedeni göğsümde kist olduğu için değil, direkt göğüs estetiği ameliyatı için açarsam insanlar tarafından ayıplanırım diye düşünmüştüm. Yaptığım şey doğru mu hayır, değil.

Sahte rapor işi de tamamen troll (espiri). Bu yayından sonra kist ameliyatı barının başlığını değiştirip göğüs estetiği yazmıştım” dedi.

15 MİLYON GÜNLÜK İZLEYİCİ

15 MİLYON GÜNLÜK İZLEYİCİ

Twitch, Haziran 2011’de bilgisayar oyuncularının videolarını paylaşması ve izlemesi için Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kuruldu.

Youtube benzeri bir video paylaşım sitesi olan Twitch’te, site üyeleri platform üzerinden canlı yayın yapabiliyor ve izleyenler tarafından bağış toplayabiliyor.

Twitch, Eylül 2014 tarihinde Amazon tarafından 970 milyon dolara satın alındı. Temmuz 2020’de açıklanan rakamlara göre, Twitch’in yaklaşık 7.5 milyon aktif yayıncısı var. Yayıncıların videoları günlük 15 milyon kez izleniyor. Aylık kullanıcı sayısı ise 140 milyon kişi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kayseri'de bakıcının vicdansızlığı kan dondurdu! Eziyet olsun diye sabaha karşı 4'te...