Twitter 10 yaşında! #LoveTwitter

Dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı yani Twitter 10 yaşında

22 Mart 2016, Salı 01:33
A A
Twitter 10 yaşında! #LoveTwitter

Her şey 10 yıl önce Jack Dorsey’in paylaştığı ilk tweet ile başlamıştı. O paylaşım yapılalı tam 10 yıl oldu. Twitter’ın kurucusu tarafından yapılan ilk paylaşıma ait ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz. Bugünlerde ise dünya genelinden Twitter’a her saniye ortalama 6.000 tweet gönderiliyor.

 

twitter-ilk-paylasim

 

Devlet başkanlarından dini liderlere, sanatçılardan kurumsal hesaplara göre Twitter’da 330 milyondan fazla aktif hesap bulunuyor. Japonya’da meydana gelen tsunami felaketi, Arap baharı, NASA astronotlarının paylaşımları gibi çok sayıda olaya tanık olmamızı sağlayan Twitter, resmi blog sayfasındaki bir duyuru ile 10. yaş gününü duyurdu. Eğer aktif bir Twitter kullanıcıysanız #LoveTwitter etiketini kullanarak Twitter’ın 10. yaş gününü kutlayabilir, bu konudaki diğer paylaşımları görüntüleyebilirsiniz.

 

Genel hatlarıyla bakacak olursak bugün Twitter üzerinde en çok takipçiye sahip olan hesap ABD’li popüler sanatçı Katy Perry. 85 milyon takipçiye sahip olan Perry, platformun en popüler ismi. Ülkemizde ise 10 milyondan fazla takipçisiyle Cem Yılmaz bir numarada yer alıyor.

 

Twitter tarafından paylaşılan blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Galaxy S7 röntgen cihazında X ışınlarıyla görüntülendi!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...