Twitter 140 karakter sınırında önemli bir yenilik bekleniyor!

Twitter 140 karakter sınırında önemli bir yenilik bekleniyor!

140 karakter limitiyle dikkat çeken Twitter bu konuda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor olabilir.

17 Mayıs 2016, Salı 22:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Görseller ve linkler artık karakterden sayılmayacak!

Twitter kurulduğundan bu yana yüklenilen görseller ve paylaşılan bağlantılar karakter limitini azaltıyor. Dolayısıyla kullanıcılar bir bağlantı eklerken URL kısaltma servislerini tercih ederek karakter sayısından tasarruf ediyordu.

 

Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan anket özelliğinde anket sorusu ve anket seçenekleri de karakter limitinden sayılıyordu. Ancak sonrasında anket şıkları 140 karakter limiti dışında bırakılmıştı.

 

Şimdi benzer bir durum görseller ve bağlantılar için söz konusu. Bloomberg’in haberine göre Twitter önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncellemeyle birlikte artık görseller ve paylaşılan bağlantılar 140 karakter limitini etkilemeyecek. Yani ne kadar link ve görsel paylaşılırsa paylaşılsın, 140 karakter sadece yazılan içeriği etkileyecek.

 

Bu sayede 140 karakter limiti artmamış olsa da biraz daha esnemiş olacak. Uzun zamandır iddia edilen bu limitin tamamen kaldırılmasına ilişkin bir adım halen atılmadı. Öte yandan “Direkt Mesaj” özelliğinde 10.000 karaktere kadar yazılabiliyor. Bakalım Twitter iddia edilen bu yeniliği hayata geçirecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz. Sizce böyle bir yenilik gerekiyor mu?

 

Kablosuz kulaklık arayanlar için 7 seçenek!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmanlı'nın Balkanlar'daki mirası: Saraybosna