Twitter, platforma Google hesapları üzerinden giriş yapılmasına izin verdi

Twitter, platforma Google hesapları üzerinden giriş yapılmasına izin verdi

Twitter, kullanıcıların Google hesaplarıyla platforma kaydolmalarına ve giriş yapmalarına olanak tanıyacak bir özelliğini beta şeklinde kullanıma sundu.

20 Temmuz 2021, Salı 10:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birçok uygulama, kullanıcıların kaydolmaları sırasındaki işlemlerini kolay hale getirmek için Google hesapları üzerinden giriş yapmalarına izin veriyor. Şimdiyse Twitter da bunlara katılıyor.

İlk olarak Android sürümüne gelmesi planlanan özellik için beta güncellemesi yayınlandı. Twitter'ın "Kaydol" ve "Giriş yap" seçeneklerinin yanı sıra "Google ile Devam Et" düğmesi de platforma eklendi.

“Google ile devam et” seçeneği kullanıcı adı, e-posta ve şifre gibi temel bilgileri doldurma gereğini ortadan kaldırarak Google hesabı ile oturum açmanıza veya hesap oluşturmanıza imkan sağlayacak.

Kullandığınız Twitter ile Google hesabının e-posta adresleri birbirleriyle aynıysa herhangi bir şifreye gerek duymadan oturum açabileceksiniz. Ancak iki hesabın e-posta adresleri farklı ise yöntemin işe yaraması için Twitter hesabınızda kullandığınız e-postayı Google hesabındaki e-posta ile değiştirmeniz gerekiyor.

Sınırlı sayıda kişi üzerinde test edilen özelliğin önümüzdeki günlerde herkes için kullanıma sunması bekleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in en önemli gökyüzü olayı için geri sayım başladı! Etkisi ne kadar sürecek?