Twitter'dan ilk adım!

Twitter'dan ilk adım!

Twitter yetkilileri, Türkiye'de ofis açılmasının da yer aldığı konuları, BTK ve TİB'le görüşmek üzere 14 Nisan'da Ankara'ya gelecek

10 Nisan 2014, Perşembe 14:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Twitter yasağının sürdüğü dönemde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Twıtter veya Youtube Türkiye'de bir temsilcilik açarak veya avukatlarını, temsilcilerini buraya göndererek bir muhataplık sistemi oluşturabilirse derhal bu yasak kalkabilir" ifadesini kullanmıştı. Twitter yetkililerinin, temaslarda bulunmak için pazartesi günü Türkiye'ye geleceği öğrenildi.

13 gün boyunca Türkiye'de erişime kapatılan Twitter ile Türkiye arasında buzlar eriyor. Twitter yetkilileri Pazartesi günü BTK yetkilileriyle görüşmek için Türkiye'ye geliyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, salı günü yaptığı açıklamada Twitter temsilcilerinin, Türkiye'de ofis açmaları konusunda TİB ve BTK yetkilileri ile görüşmek için bu ay ortalarında Türkiye'ye geleceklerini söylemiş; net bir tarih vermemişti.

Bugün ise bu tarihin Pazartesi günü olduğu anlaşıldı.

ELVAN: TWITTER GELECEK, ARKADAŞLARLA GÖRÜŞECEK

"Yotube ve Twitter'ın burada temsilcileri var. Türkiye'de ofis açmalarının sizin bakanlığınız üzerinden mi olması gerekiyor?" sorusuna yanıt veren Elvan, "Gelecekler. Twitter, TİB ve BTK'ya gelecek, görüşecekler arkadaşlarla. Görüşmeler devam ediyor" demişti.
     
Elvan, bir gazetecinin "ofis açılması konusu" sözleri üzerine de, "Hepsi görüşülecek. Nisan ayı ortalarında gelecekler" diye konuşmuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2 milyonluk ikramiye Aydın'a vurdu! Görenler gözlerine inanamadı