UEFA'dan olası Beşiktaş-Ajax eşleşmesi için açıklama

Beşiktaş''ın UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek finale yükselmesinin ardından Hollanda basını da olası bir Beşiktaş-Ajax eşleşmesini tartışıyor.

17 Mart 2017, Cuma 11:32
A A
UEFA'dan olası Beşiktaş-Ajax eşleşmesi için açıklama
Hollandalılar UEFA'nın böyle bir eşleşmeyi tıpkı Rusya-Ukrayna ya da Azerbaycan-Ermenistan takımlarının birbiri ile karşılaması önlendiği gibi yapılabileceğini yazarlarken her şeyin UEFA'nın elinde olduğunu belirttiler.

Ajax'ın Kopenhang'ı 2-0 yenerek Avrupa Ligi'nde çeyrek finale çıkmasının ardından konuşan teknik direktör Peter Bozs "Maalesef iki ülke arasında şu an bir gerginlik var. Ama sonuçta kurayı çekenler bizler değiliz. Bu durum bizim elimizde değil. Bizi hangi takım çıkarsa gidip oynayacağız" şeklinde konuştu.
 

8 TAKIM DA EŞLEŞEBİLECEK


Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan siyasi sorunlar nedeniyle Beşiktaş ve Ajax'ın Avrupa Ligi çeyrek final kuralarında birbiriyle eşleşip eşleşmeyeceği merak edilirken, UEFA bu durumun bir risk teşkil etmediğine işaret etti. Bugün Nyon'da yapılacak kura çekimi öncesinde UEFA internet sitesinde yapılan duyuruda "Kura programında herhangi bir farklılık yoktur, 8 takım da birbiriyle eşleşebilecek" denildi.

Hollanda'da bir spor internet sitesinin "Ajax'ın çeyrek final rakibi kim olsun" ankettin de ise Beşiktaş yüzde 5 oyla en az oyu alan takım oldu. UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek final kuraları bugün UEFA'nın Nyon'daki merkezinde TSİ 15.00'te çekilecek.

DHA
Sıradaki haber yükleniyor...