Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, Antalya'da böyle karşılandı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, Antalya'da böyle karşılandı

Antalya’da hizmete giren Ukrayna Başkonsolosluğu'nun açılışına Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko da katıldı. Poroşenko, vatandaşları tarafından geleneksel müzik ve kıyafetler ile karşılandı

04 Kasım 2018, Pazar 20:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Antalya’da hizmete giren Ukrayna Başkonsolosluğu'nun açılış törenine katıldı. Törene Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Antalya’da yaşayan Ukrayna vatandaşları ile çok sayıda davetli katıldı.

AÇILIŞTA YEREL MÜZİKLER ÇALINDI

Açılışta Ukrayna'nın yerel müzikleri çalındı. Cumhurbaşkanı Poroşenko, Ukraynalılar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

İstiklal Marşı ve Ukrayna’ya ait milli marşın okunmasının ardından bir konuşma yapan Poroşenko, daha öncesinde Ukraynalıları selamladı. Program öncesi ise minikler Ukrayna Cumhurbaşkanı’na ülkenin geleneksel ekmeğini takdim etti. 

Cumhurbaşkanı Poroşenko, Türkiye’nin Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün bozulmasına müsaade etmeyeceğini belirterek, Türkiye hükümetine teşekkürlerini iletti. Çipli kimliklerle iki ülke arasındaki seyahatlerin kolay bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Poroşenko, Antalya’da açılan başkonsolosluğun Ukraynalılar için çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Poroşenko’nun konuşmasının ardından ise konsolosluğun açılışı gerçekleştirildi. Açılışta Ukraynalılarla bir araya gelen Poroşenko, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güne Başlarken | 30 Ekim 2020