Ukrayna uçaklarına yapılan bomba ihbarı boş çıktı

Ukrayna uçaklarına yapılan bomba ihbarı boş çıktı

Ukrayna Havayolları'nın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Kiev ve Odessa seferini yapan iki uçağına bomba ihbarı yapıldı. İhbar nedeniyle iki uçak da güvenli bir park alanına çekildi ve bomba araması yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren aramalar sona erdi, yolcular uçaklara alınmaya başlandı

22 Kasım 2017, Çarşamba 16:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ukrayna Havayolları'nın İstanbul-Odessa seferini gerçekleştirmeye hazırlanan Boeing 737 tipi uçağı, saat 16.30 sıralarında kalkış yapmak için Atatürk Havalimanı'nda pist başına doğru ilerlediği sırada, şirketin İstanbul'daki ofisine Ukrayna'dan gelen bir telefonla bomba ihbarı yapıldı.

3 SAAT ARAMA YAPILDI


İhbar nedeniyle şirket yetkilileri durumu yetkililere bildirerek uçuşun durdurulmasını istedi. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi, uçağın kaptan pilotu ile irtibata geçerek pist başından geri dönmesini istedi.

Aynı saatte Kiev seferini yapmaya hazırlanan Ukrayna Havayolları uçağı da yolcu alımı durduruldu. İhbar nedeniyle iki uçak da güvenli bir park alanına çekildi.  Her iki uçakta bomba araması yapıladı. Yaklaşık 3 saat süren aramalar sona erdi, yolcular uçaklara alınmaya başlandı. 


YOLCULAR UÇAKTAN İNDİRİLDİ


Ukrayna Havayolları'na ait uçakla Kiev'e giden yolculardan Şeref Özbay, “Kalkış zamanı var diye geldik. Pasaport kontrolleri yapıldı. Yaklaşık 100 kişi kadar içeri alındı sonra aniden durduruldu.Daha sonra bomba ihbarı yapıldığı bize söylendi ve bizi dışarı çıkardılar. Herhalde telefonla birisi ihbar etmiş. Kaptan girişleri kapatın demiş. Uçağa giren yolcular da dışarı çıkartılacak denildi. Biz de şu anda beklemedeyiz" dedi.​İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trafik kazası yaptı, anlattıkları şoke etti: Pusuya düşürüldüm!