Ukrayna'da karantinada nüfusa çağrı

Ukrayna'da karantinada nüfusa çağrı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski, Ukrayna'da uygulanan koronavirüs karantinası için halka çağrıda bulundu. Zelenski ülke nüfusunun az olduğunu karantinada halkın nüfus artışına katkıda bulunmalarını istedi.

17 Mart 2020, Salı 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna’da uygulanmakta olan karantina uygulaması nedeniyle Ukraynalılara, mümkün olduğunca evden çıkmama çağrısında bulundu. Zelenski, “Ülkemizde nüfus azlığı sorunu var. Sanırım bu krizle mücadele etme zamanı geldi” dedi.

Zelenski, katıldığı bir televizyon programında, Ukraynalılara mümkün olduğunca evde oturma çağrısında bulunarak, Ukraynalıların evde kitap okuyarak, film seyrederek vakit geçirebileceklerini söyledi. Zelenski, “Genç Ukraynalılara da bir çift sözüm var; biliyorsunuz, ülkemizde hala nüfus azlığı sorunu var ve bu sorun, hala güncelliğini koruyor. Sanırım artık bu krizle mücadele etme zamanı geldi” diye konuştu.

Ukrayna’da kabul edilen karantina çerçevesinde, gıda dükkanları, eczaneler ve benzin istasyonları dışındaki işletmeler, eğlence yerleri ve alışveriş merkezleri, kapatılmış durumda. Restoranların da ancak evlere servis şartıyla açık kalmasına izin veriliyor. Ukrayna, 15 Mart’tan itibaren, diplomatlar ve oturum iznine sahip olanlar dışındaki bütün yabancılara iki haftalığına Ukrayna’ya giriş yasağı getirirken, bu sabahtan itibaren de yabancı ülkelerle bütün uçak seferlerine son verdi.

DHA


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Virüsün çıktığı şehirde 1 yeni vaka tespit edildi