Ulaşım zammını 'eşekle' protesto ettiler!

Ulaşım zammını 'eşekle' protesto ettiler!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kent içi ulaşıma yüzde 15’e varan zam yapması, kent merkezinde eşekle yapılan gösteri ile protesto edildi. Getirilen eşeğe binen bir kişinin inmek isterken düşmesi ise 'ücretsiz taşımacılıkta ilk kaza’ esprisine neden oldu

19 Kasım 2016, Cumartesi 16:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bursa Büyükşehir Belediyesi her gün ortalama 250 bin kişiyi taşıdığı toplu ulaşım ücretlerine yüzde 15’e varan zam yaptı. Bu karar, sivil toplum kuruluşları ve bir çok parti tarafından basın açıklaması ve imza kampanyaları ile protesto edildi. Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Gebeş, alınan bu kararı şehir merkezinde bulunan Kent Meydanı’nda eşekle protesto etti.


’Milleti eşek yerine koymayın ulaşım zammını geri alın’ yazılı pankartın da açıldığı protestoda konuşan BBP İl Başkanı Gebeş, Bursalılara haber verilmeden uygulamaya konulan zamın geri çekilmesini isteyip, "Ekim ayında enflasyon oranı yüzde 7 olarak açıklanırken, ulaşıma yapılan yüzde 15 zammı kabul etmemiz mümkün değil" dedi.


 

EŞEKTEN DÜŞTÜ!Çok sayıda partilinin katıldığı bu protesto eyleminde eşe binen bir kişi, inmek isterken dengesini kaybedip düştü. Kazadan ucuz kurtulan bu kişiyi gören Bursalılar, ’Bu da ücretsiz taşımacılıkta il kaza’ diye espri yaptı. Ulaşım zamının eşek ile protesto edildiği gösterisi daha sonra sona erdi.


Faruk KAHRAMAN/ DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmanlı'nın Balkanlar'daki mirası: Saraybosna