Ülkesi yasta, kendi tatilde

İngiltere Başbakanı David Cameron'ın eşiyle İbiza adasındaki tatili tepki çekti. Tepkinin nedeni İngiliz askeri Lee Rigby ile ilgili tartışmaların devam ettiği dönemde izne çıkmasıydı

27 Mayıs 2013, Pazartesi 12:35
A A

İngiliz gazeteleri, Cameron’ın eşi Samantha Cameron ile plajdaki bir kafede kahve içerken çekilen fotoğrafını manşetten yayımlarken, geçen hafta öldürülen İngiliz askeri Lee Rigby ile ilgili tartışmaların devam ettiği dönemde tatile gittiği için Cameron’ı eleştiren manşetler attı. The Sun gazetesi, ikiye böldüğü manşetinin yarısına Rigby’nin öldürüldüğü caddeye bırakılan çiçekler ve ağlayan bir ziyaretçinin görüldüğü fotoğrafa, diğer yarısına da Cameron’ın tatil fotoğrafını koydu.

'TERÖR KRİZİ YAŞANIRKEN GİTTİ'

Gazete, ilk fotoğrafın üzerine "hell (cehennem)", ikincisinin üzerine ise "hol (tatil)" yazdı. Aynı fotoğrafı manşetlerinden paylaşan gazetelerden Daily Mail, "Başbakan, İbiza yeterince dinlendirici miydi?" sorusunu sorarken, Daily Mirror ise "Başbakan, ülkemiz terör krizinin ortasında ve siz İbiza’ya tatile gitmeye karar verdiniz" yorumunu yaptı. Tatil fotoğraflarına Times ve Daily Telegraph gazeteleri de ilk sayfasında yer verdi.

25 YAŞINDAKİ LEE GEÇEN HAFTA ÖLMÜŞTÜ

Times, Başbakan Cameron’ın tatildeyken Lee Rigby cinayetiyle ilgili sürekli bilgi aldığını aktardı. 25 yaşındaki İngiliz askeri Lee Rigby, geçen hafta Nijerya asıllı iki İngiliz vatandaşının saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Olayın ardından istihbarat birimlerinin saldırganları uzun süredir takip ettiği ortaya çıkmış, BBC’de yayımlanan bir programda ise saldırganlardan birine iç istihbarat biriminin birlikte çalışma teklifi götürdüğü iddia edilmişti.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.