Umudu değil, bacağı kesildi… Şimdi herkese ilham oluyor

Bernadette Hagans, ilk başlarda hafif başlayan bacak ağrısını önemsemedi. Daha sonra genç kadın hayatı kabusa döndü…

14 Ağustos 2019, Çarşamba 21:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

23 yaşındaki Bernadette Hagans, bir süre önce sağ bacağında bir uyuşma ve sancı hissetmeye başladı. Genç kadın ilk başlarda bunu önemsemedi hatta yeni bir daireye taşınırken kutuya çarpması sonucunda olduğunu düşündü.

Ağrıları artmaya devam eden genç kadın, bir süre sonra bacağında bezelye büyüklüğünde küçük yumruyu fark edince doktordan randevu aldı. Doktor da kendisine zararsız bir şişkinlik olduğu söylendi.

Birkaç hafta sonra ağrı giderek kötüleştiğinde Bernadette, testler için hastaneye sevk edildi. Genç kadın acı gerçeği de burada öğrendi.

Bernadette'e sinovyal sarkom adı verilen nadir ve agresif bir tümörü olduğu söylendi.


Genç kadın daha şoku atlatamadan tümörün yayılmasını durdurmaksa bacağının dizine kadar kesilmesi gerektiği aksi halde öleceği ifade edildi. Genç kadın makul olan tek seçeneği tercih etti ve bacağının kesilmesi için onay verdi.

Hastanedeki bir protez uzmanı Bernadette ile görüştü ve kesilen bacağı için yardımcı olabileceğini söyledi. Ardından genç kadına protez takıldı.

Bu fikrin ilk başlarda kendisini korkuttuğunu belirten genç kadın yaşadıklarını şöyle anlattı:

Negatif olmamaya karar verdim. Benden çok daha kötüsünü yaşayan insanlar var. Çocuk yaşta kansere yakalananlar var. En azından çok iyi bir 22 yıl yaşadım diye düşündüm.

Tedavi süreci sonrası kanserden tamamen kurtulan genç kadın kendisi ile aynı durumu yaşayanlara ilham olması için paylaşımlarda bulunuyor.

Aynı zamanda modellik de yapan Bernadette, bu durumunun başka insanlara da pozitif yansımasını umuyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toyota Türkiye Satış CEO'su: Otomotivde talepleri ekim-kasım gibi karşılarız