Ünlü filmlerin geçtiği 7 seyahat noktası

Tropikal ormanlardan tarihi mekanlara kadar birçok yer, Hollywood filmlerinin ana üssü oldu. Çoğu kişi bilmese de, filmler sayesinde ünlenen bu mekanlara artık özel geziler bile düzenlenir oldu. Seyahat listenize mutlaka eklemeniz gereken ünlü filmlerin çekildiği seyahat noktaları... / ÖZEL

20 Ağustos 2021, Cuma 15:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BALER, FİLİPİNLER

BALER, FİLİPİNLER

1979 tarihli Apocalypse Now filminin çekildiği Baler, ikonik sörf sahnelerinin çekilmesini sağladı. Film, oyuncu kadrosu ve ekibiyle birlikte, yerel halka sörf yapmayı tanıttığı için bile itibar görüyor ve Baler bugün popüler bir sörf kasabası olmaya devam ediyor.

TRANG AN, VİETNAM

TRANG AN, VİETNAM

Ninh Binh eyaletinde, Vietnam'ın başkenti Hanoi'nin yaklaşık bir saat güneyinde bulunan, Trang An'ın doğal özellikleriyle King Kong'un yeniden çekilmesine vesile oldu. Bölge, Önemli biyolojik çeşitliliği ve canlı ekosistemi nedeniyle 2014 yılında UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak belirlendi.

Ziyaretçiler, Kong: Kafatası Adası film seti de dahil olmak üzere, bölge içindeki çeşitli tarihi yapıları, adacıkları ve mağaraları keşfetmek için turistleri kayıkla götüren tur şirketlerinden birini tercih edebilir.

KO PHI PHI, TAYLAND

KO PHI PHI, TAYLAND

Kültü bir film olan The Beach, gezginler için bir nebze de olsa ibretlik bir masal haline geldi ve kitle turizminin potansiyel etkisinin çok gerçek bir örneği oldu. 2018 itibariyle, filmin en tanınmış yeri olan Maya Körfezi'nin ana adası, yıllar boyunca devam eden kapsamlı çevresel hasar nedeniyle kapatıldı. Ancak yine de çevredeki Phi Phi Adaları çevresinde tekne gezisiyle görülebilir.

PETRA, ÜRDÜN

PETRA, ÜRDÜN

Kayıp Şehir Petra, 19'uncu yüzyılda keşfedilmesine rağmen pek kimse bilmiyordu. Gişe rekorları kıran Indiana Jones and the Last Crusade filminde Petra'nın geçmesinin ardından büyük bir şöhrete kavuşan şehir, günümüzde de ziyaretçi akınına uğruyor.

ALNWICK KALESİ, İNGİLTERE

ALNWICK KALESİ, İNGİLTERE

Dünyaca ünlü film serisi Harry Potter sayesinde ünlü olan Alnwick Kalesi, serinin ilk iki filminde Hogwarts Büyücülük Okulu olarak gösterildi. İnsanlar Harry Potter temalı etkinliklere ve turlara katılmak için dünyanın her yerinden bu yeri ziyaret ediyor.

DOUNE KALESİ, İSKOÇYA

DOUNE KALESİ, İSKOÇYA

İskoçya'daki Doune Kalesi, 1975 yılında çekilen Monty Python ve Kutsal Kâse filmiyle ünlü oldu. Ancak filmin tüm sahneleri bu kalede geçmedi. Mekan olarak İskoçya'nın farklı manzaraları da kullanıldı.

YENİ ZELANDA

YENİ ZELANDA

Yeni Zelanda, Hollywood'un en sevdiği mekanlardan biri. Birçok fantastik ve bilim kurgu filmi Yeni Zelanda'da çekildi. Yeni Zelanda'nın turizmi, Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi serisini çekmesinden sonra büyük bir artış gösterdi. Buraya gelen ziyaretçiler için filmin geçtiği Matamata'daki hobbit kasabasına ve Takaka Tepes'ne turlar düzenleniyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarihi yamaç yerleşimi Kayaşehir'de ortaya çıkarılan at ahırı müzeye dönüştürülüyor