Ünlü futbolcu eşcinsel olduğunu açıkladı

İngiltere Premier Ligi'nde Aston Villa, Everton ve West Ham United takımlarında top koşturan Alman futbolcu Thomas Hitzlsperger eşcinsel olduğunu açıkladı

08 Ocak 2014, Çarşamba 14:53
A A
Ünlü futbolcu eşcinsel olduğunu açıkladı

Almanya'nın Die Zeit gazetesine verdiği röportajla eşcinsel olduğunu kamuoyuna duyuran Hitzlsperger, bu açıklamayı yapmaktaki amacının "sporda eşcinsellik tartışmasını bir adım ileriye taşımak" olduğunu belirtti.

Eylül 2013'te emekli olduğunu açıklayan Hitzlsperger, "Eşcinsel olduğunun farkına varmak uzun ve zorlu bir süreçti. Bir erkekle birlikte yaşamayı tercih ettiğimi ancak birkaç yıl önce fark edebildim. İngiltere'de, İtalya'da ve
Almanya'da eşcinsel olmak büyük bir mesele değil; en azından soyunma odasunda" dedi.

Ünlü futbolcu, "Kim olduğumdan hiçbir zaman utanmadım ama 20 genç adamla bir masanın çevresinde oturup geylerle ilgili şakalarını dinlemek her zaman çok kolay olmuyordu. Şakalar komik olduğu ve aşağılayıcı olmadığı sürece konuşmalarına izin verebiliyorsunuz" diye konuştu.

Hitzlsperger 52 kez Alman Milli Takımı formasını giymiş, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonasu'nda ter dökmüş, Stuttgart'la Almanya ligi şampiyonluğuna ulaşmıştı. Hitzlsperger İtalya liginde Lazio'da da oynamıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...